KNTB logo

V KNTB se uskuteční významná vědecká konference STROCZECH

V prostorách Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně proběhne 8. září výroční vědecká konference Národní výzkumné iktové sítě STROCZECH. Jedná se o síť klinických pracovišť, které spolupracují v oblasti cévních mozkových příhod. Síť STROCZECH založil před třemi lety nynější primář Neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati prof. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., který je zároveň stále vedoucím Cerebrovaskulárního výzkumného programu FNUSA-ICRC.

Konference se zúčastní přední čeští odborníci z oblasti vědy, medicíny nebo farmacie, zabývající se cévní mozkovou příhodou nebo klinickými studiemi. „Na konferenci budeme především hodnotit ukončené klinické studie a zabývat se i studiemi, které probíhají nebo se teprve připravují. Řeč bude samozřejmě také o aktivitách a plánech do budoucna STROCZECHu nebo o celonárodní výzkumné infrastruktuře CZECRIN, která STROCZECH podporuje,“ popisuje prof. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., primář Neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Do Národní výzkumné iktové sítě STROCZECH se doteď zapojilo 24 ze 47 iktových center v České republice. Vznikla také síť studijních koordinátorů a sester, působících v zapojených nemocnicích, díky tomu mohou koordinovaným způsobem vznikat z potřebných dat velké akademické studie, které mají potenciál změnit způsob, jak jsou cévní mozkové příhody léčeny.

„Cévní mozková příhoda neboli mrtvice je jedna z nejčastějších příčin úmrtí a hlavně invalidity. V léčbě tohoto onemocnění však u nás došlo v posledních 20 letech k velkému posunu. Přesto je stále co zlepšovat, a právě proto vznikla síť STROCZECH, jejíž název vychází ze spojení dvou slov v angličtině, tedy „stroke“, což je mrtvice a „czech“ jako český. Jedná se zejména o propojení vědy, výzkumu a praxe. STROCZECH realizuje řadu studií, díky kterým jsme schopni posouvat diagnostiku i léčbu pacientů s cévní mozkovou příhodou,“ doplňuje prof. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.