Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

V Baťovce začal třídenní kurz paliativní a hospicové péče

20.9.2021

 V Krajské nemocnici T Bati ve Zlíně byl dnes zahájen třídenní základní kurz paliativní a hospicové péče. Jeho obsahem je nejen léčba bolesti a ostatních závažných symptomů spojených s těžkou nemocí, ale také etický, duchovní aspekt péče a nacvičování efektivní komunikace s pacienty, s rodinou i v rámci týmu. Kurz reflektuje fakt, že paliativní péče se dotýká stejnou měrou pacienta i jejich blízkých. Je koncipován v duchu „sestry sestrám“ a přednášející lektoři mají bohaté praktické zkušenosti s poskytováním paliativní a hospicové péče.

Kurz, známý také pod zkratkou ELNEC, vzniknul v roce 2000 v USA a brzy se stal nejvyhledávanějším kurzem na toto téma. Rozšířil se do 89 zemí světa včetně České republiky.

Paliativní péče je přístup zaměřený na zvyšování kvality života pacientů a jejich rodin v situaci, kdy čelí život ohrožující nemoci. Jejím cílem je komplexní léčba bolesti a dalších příznaků, včetně psychických, sociálních a spirituálních obtíží, které mohou pacienta a jeho blízké trápit. Výzkumy dokazují, že čím dříve je paliativní péče zahrnuta do celkové péče o pacienta se závažným onemocněním, tím více prospěchu z ní pacient i jeho blízcí získají. Jejím cílem je udržovat kvalitu života pacienta na nejvyšší možné úrovni. Výsledkem včasného zapojení této péče je ve většině případů prodloužení života a jeho kvality. Více k tématu na www.kntb.cz/paliativni-pece.

kurz paliativní péče

zahájení kurzuYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn