Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Úzkou spolupráci KNTB s komunitními porodními asistentkami oceňují rodičky i těhotné

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně nabízí a zprostředkovává služby komunitních porodních asistentek. Postupně se do úzké spolupráce se zlínskou porodnicí zapojila více než desítka z nich, některé nabízejí přímo v KNTB i různé doplňkové služby jako je tejpování nebo laktační poradenství.

Komunitní porodní asistentky jsou žádané především díky tomu, že chodí za ženami domů. Připravují a doprovázejí je k porodu, provádějí kontrolu zavinování dělohy, fyziologických funkcí, jizvy, břišní stěny a pánevního dna. Pomáhají také maminkám s laktací, učí je manipulovat s dítětem a poskytují poradentství v široké škále potíží, které mohou maminky s novorozencem provázet. „Některé komunitní porodní asistentky mají s nemocnicí podepsané pracovní dohody, mohou tak v porodnici plnohodnotně asistovat, napomáhat rodičce i během porodu a provádět zdravotnické úkony stejně jako naše porodní asistentky,“ vysvětluje vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati Bc. Ivana Cvičková.

Maminky, které nemají svoji vlastní komunitní porodní asistentku, se na porodním sále setkají s interními porodními asistentkami zlínské porodnice. Ty se o rodičky starají v době porodu i na oddělení šestinedělí až do ukončení hospitalizace. Při odchodu z porodnice mohou maminky doma využít právě služeb komunitních porodních asistentek. „Maminky nejčastěji potřebují pomoct na začátku kojení, komunitní porodní asistentku si mohou zavolat také například po ambulantním porodu, kdy zkontroluje děťátko v domácím prostředí. Některé porodní asistentky jsou schopné udělat i novorozenecký screening, tedy odběr z patičky,“ upřesňuje Ivana Cvičková.

Jedna ze spolupracujících komunitních porodních asistentek Bc. Romana Gogelová teď nově poskytuje v porodnici také službu tejpování. „Tejping skvěle řeší mnoho nepříjemných potíží žen. Například diastázu před porodem i po něm, bolesti beder v těhotenství a po porodu, bolesti krční páteře, péči o jakoukoliv jizvu po operacích, a dokonce i citlivou jizvu po předchozím císařské řezu v těhotenství nebo potíže s bolestivým nalitím prsů,“ jmenuje přínosy tejpování Romana Gogelová s tím, že je vhodné také pro gynekologické pacientky po břišních operacích.

Služby komunitních porodních asistentek jsou, na rozdíl od porodních asistentek v porodnici, placené. Některé zdravotní pojišťovny nabízejí úhradu těchto služeb v různém rozsahu, nejčastěji alespoň laktačního poradenství. Seznam spolupracujících komunitních porodních asistentek naleznou zájemci na webových stránkách Krajské nemocnice T. Bati v sekci Gynekologicko-porodnické oddělení – Šestinedělí: https://www.kntb.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni-sestinedeli. Některé z nich budou moci budoucí maminky poznat osobně na Dni otevřených dveří zlínské porodnice v úterý 7. listopadu. Komentované prohlídky se uskuteční v časech 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hodin.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky