Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

UROLOGICKÉ ODDĚLENÍ BAŤOVKY ZDOBÍ OBRAZY STUDENTKY VALAŠSKOKLOBOUCKÉHO GYMNÁZIA

Zdravotnická tématika, motivy pomíjivosti a času, vztahy, krása lidského těla… Chodbu urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nově zdobí obrazy, které vytvořila studentka valašskoklobouckého gymnázia Andrea Šenkeříková. Chtěla tímto způsobem poděkovat zdravotníkům za péči, kterou věnují pacientům, a udělat jim radost v současné době komplikované pandemií koronaviru.
„Moc si vážím toho, co pro nás zdravotníci dělají. Jsou úžasní, jak se dokáží postarat o nemocné. Zaslouží si veliké poděkování. Protože ráda maluji, zvolila jsem tento způsob,“ svěřila se Andrea Šenkeříková. Ke zdravotnictví má blízko, její maminka Eva Šenkeříková je sestřičkou. Protože pracuje na urologii Baťovky, věděla její dcera hned, že právě pro toto oddělení své obrazy maluje.
Obrazy na chodbě zlínské urologie jsou k nepřehlédnutí, vyplňují hned devět velkých rámů. Ohlasy na ně jsou veskrze pozitivní. „Dělají nám velikou radost. Obdivují je nejen pracovníci napříč nemocnicí, ale také pacienti. Říkají nám, že se i díky krásným obrazům Andrejky cítí na oddělení dobře a že tahle výzdoba přispívá k jejich brzké rekonvalescenci a uzdravení. Andrejce patří za nás všechny velké díky,“ vzkázala Jaroslava Kučerová, vrchní sestra urologického oddělení.
Namalovat obrazy pro urologii zabralo studentce třetího ročníku gymnázia ve Valašských Kloboukách hodně času. Přiznala také, že až dosud tak velká díla nevytvářela a je proto opravdu ráda za to, že se výsledek lidem líbí. Pochvalu dostala nejen od své maminky a z Baťovky, ale také od svého učitele výtvarné výchovy Jiřího Ročáka. „Vůbec jsem netušil, co pro zlínskou nemocnici má studentka udělala, sama se mi o tom nezmínila. O její iniciativě jsem se dozvěděl až na základě poděkování ze strany urologického oddělení. Nepřekvapuje mě, že se obrazy Andrey líbí. V hodinách výtvarné výchovy je aktivní a její výtvarné práce jsou na vysoké úrovni. Jsem rád, že se zapojila do veřejného života. Vždycky mě potěší, když se dozvím o studentech, že vykonali něco pozitivního. Člověka to nabíjí a povzbudí do další práce. Taky mne to utvrdí v tom, že ta dnešní mládež není tak špatná, jak tvrdí nemnozí, právě naopak,“ prohlásil Jiří Ročák.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky