Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

URGENTNÍ PŘÍJEM BĚHEM LÉTA ŘEŠÍ VEDLE VÁŽNÝCH PŘÍPADŮ I OPILECKÉ STAVY NEBO POŠTÍPÁNÍ KOMÁREM

Poštípání od komárů, spálená kůže po delším pobytu na slunci, opilost, chronické potíže, bolesti zubů - i takovými případy se zabývají zdravotníci Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. A to i přesto, že tyto ze zdravotnického hlediska neurgentní stavy nebo banality by měli lidé řešit třeba jen zakoupením vhodného léku v lékárně, případně se svými praktickými lékaři či stomatology v běžné pracovní době. 

„Urgentní příjem je určený pro pacienty s náhlou změnou zdravotního stavu, kteří jsou v situaci, kdy potřebují akutní ošetření, protože jsou ohrožení na životě či zdraví. Opilecké stavy, poštípání hmyzem bez celkové reakce k tomuto typu zdravotních potíží nepatří. My se sice věnujeme každému příchozímu, ale tyto z našeho pohledu drobnosti nás často zdržují od opravdu závažných případů, které naši pomoc nutně potřebují,“ prohlásil Michal Pisár, primář Oddělení urgentního příjmu zlínské nemocnice. 

Přestože se případy, které svou závažností nepatří na urgentní příjem, objevují celoročně, během letních měsíců jich výrazně přibývá. Jednou z hlavních příčin je zvýšená konzumace alkoholu. Zdravotníci tak řeší otravy, úrazy v opilosti, ale i následky chronického pití. Další z častých příčin jsou stavy spojené s dehydratací, zvláště u osob starších či méně soběstačných. „Apelujeme na pacienty, aby vždy dobře zvážili, jak je jejich problém závažný a zda skutečně vyžaduje návštěvu urgentního příjmu. Apelujeme na ně v zájmu skutečně vážných případů, které vyžadují ohleduplnost a náš co nejrychlejší zásah,“ vzkázal primář Michal Pisár.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky