Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

U JEDNÉ Z NAŠICH SESTER SE POTVRDILO ONEMOCNĚNÍ KORONAVIREM, JEJÍ KOLEGOVÉ MAJÍ TESTY NEGATIVNÍ

Pozitivní výsledek testu na nový typ koronaviru má aktuálně jedna ze zdravotních sester na Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Její kolegové už byli rovněž otestováni a výsledky jsou v jejich případě negativní. U dvou z třiadvaceti testovaných osob byl výsledek nejasný a test se v jejich případě bude muset opakovat. Oddělení dál funguje ve stejném režimu, jako doposud, vedení nemocnice zavedlo na lůžkové stanici, kde pozitivně testovaná sestra pracovala, další preventivní hygienická opatření. Zlínská nemocnice je tak poslední ze čtyř nemocnic Zlínského kraje, kde se onemocnění u někoho ze zdravotníků potvrdilo.

„Rád bych zdravotníky i pacienty uklidnil. Udělali jsme bezprostředně po zjištění pozitivního výsledku testu u jedné z našich zdravotních sester všechna nezbytná opatření, abychom maximálně snížili riziko dalšího přenosu onemocnění. Otestovali jsme nejen její kolegy z týmu, ale preventivně i druhý tým, který tuto skupinu zdravotníků střídá. Jsme rádi, že výsledky testů dopadly u drtivé většiny z nich dobře. Znovu testy bude muset ještě podstoupit jedna zdravotní sestra a také jedna sanitářka, u nichž byly první výsledky nejasné,“ popsal Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně s tím, že testováno bylo 6 lékařů a 17 zdravotních sester a dalších nelékařských pracovníků.

Nepříjemná situace se dotkla jedné z celkem pěti lůžkových stanic oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny zlínské nemocnice. V současné době je právě na této lůžkové stanici hospitalizováno sedm pacientů, kteří měli výsledky negativní v rámci provedeného preventivního testování. „Na všech našich odděleních v době pandemie nemoci COVID-19 fungují týmy, které pracují ve dvanáctihodinových směnách tak, aby se na pracovišti vždy potkávali pouze členové jednotlivých týmů. Je to bezpečnostní a protiepidemické opaření, kterým právě v takovýchto případech chceme snížit riziko onemocnění většího počtu zdravotníků tak, abychom mohli i nadále zajistit péči o akutní a hospitalizované pacienty,“ doplnil Radomír Maráček.

Už v polovině března řešila podobnou situaci chirurgie Vsetínské nemocnice, kde se onemocnění potvrdilo u jedné z lékařek, a také lékárna Kroměřížské nemocnice, kde měla rovněž pozitivní test jedna ze zaměstnankyň. U tří desítek zdravotníků, kteří šli v této souvislosti do karantény nebo byli postaveni mimo službu, se naštěstí onemocnění nepotvrdilo. Vsetínské chirurgické oddělení, které bylo v pohotovostním režimu, se tak mohlo vrátit k normálnímu provozu, lékárna Kroměřížské nemocnice provoz nepřerušila. Onemocnění novým typem koronaviru se na konci března prokázalo také u primáře neurologie Uherskohradišťské nemocnice, devatenáct zdravotníků, kteří s ním přišli do kontaktu, mělo testy negativní. Neurologické oddělení zůstalo prozatím uzavřeno.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky