KNTB logo

SVĚTOVÝ DEN BOJE PROTI RAKOVINĚ SI PŘIPOMÍNÁ I BAŤOVA NEMOCNICE

Čtvrtý únor je zapsán jako Světový den boje proti rakovině. V tento den se v celosvětovém měřítku zaměřujeme na problematiku nádorových onemocnění a jejich prevenci, diagnostiku a léčbu a současně sdílíme uznání organizacím, týmům i jednotlivcům za jejich odhodlání zmírnit dopad této nemoci na celé Zemi.
„Do léčby onkologicky nemocných pacientů je zapojen obor chirurgie, dále chemoterapie, hormonální léčba a cílená terapie“, uvádí Markéta Pospíšková, primářka Onkologického centra KNTB. „Jednou z možností účinné léčby je ozařování. Ve Zlínském kraji využíváme zevní radioterapii pomocí čtyř lineárních urychlovačů (dva ve Zlíně a dva v Holešově). Ve Zlíně léčíme prostřednictvím brachyterapie (vnitřní radioterapie). Brachyterapie využívá ozařování z krátké vzdálenosti, při které je zářič v přímém kontaktu s nádorem“, přibližuje Markéta Pospíšková.
Světový den boje proti rakovině nám má vtisknout do paměti jak závažná a častá nemoc to vůbec je. Existuje mnoho příčin, jak tato nemoc propuká, zároveň je řada možností, jak onemocnění přecházet a jak pečovat o své zdraví. Důležitou roli sehrává osvěta a prevence vzniku nádorových onemocnění.
V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně je onkologickým pacientům poskytována léčba v Centru vysoce specializované onkologické péče, které patří mezi 13 komplexních onkologických center v České republice. Tým lékařů a sester poskytuje léčbu dospělým onkologickým pacientům se solidními nádory. Krevní nádory jsou léčeny v dalších šesti centrech. Ve Zlínském kraji je pacientům poskytována komplexní onkologická léčba ve Zlíně a také na detašovaných pracovištích.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.