Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

STUDENTKA POMÁHÁ NA COVIDOVÉM ODDĚLENÍ, PROSTŘEDÍ PRÝ SNÁŠÍ DOBŘE I PROTO, ŽE JE „NOČNÍ SOVA“

Adéla Vysloužilová, studentka čtvrtého ročníku Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Zlín, nastoupila v rámci pracovní povinnosti do Krajské nemocnice Tomáše Bati. Na oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ARIM), kde se během dvanáctihodinových směn stará o pacienty ve vážném stavu, mimo jiné i s těžkým průběhem onemocnění covid-19.

„Neřeším, že jsem se ocitla právě na tak náročném oddělení. Přistupuji k tomu jako k cenné zkušenosti a možnosti být prospěšná pacientům i mým skvělým kolegyním a kolegům,“ svěřila se Adéla Vysloužilová. 

Starat se dlouhé hodiny o pacienty, z nichž mnozí bojují o život, je bezesporu psychicky náročné. A také fyzicky namáhavé, protože hybnost vyčerpaných nemocných je značně omezená. Je tedy jasné, že ARIM není pracovištěm vhodným pro každého zdravotníka. „Prostředí i péči o pacienty v závažném stavu snáším dobře. Chci být zdravotní sestrou a tohle k tomu patří. Abych zde obstála, musím se hodně naučit. V tomhle mám já i spolužák, co je tu se mnou, velké štěstí, protože nám zkušené kolegyně a kolegové moc pomáhají. A dokáží ocenit, když něco zvládneme, což je pro nás motivací a vzpruhou,“ prozradila.

Studenti na pracovní povinnosti nejsou v nemocnici zdaleka jen do počtu, jsou jim svěřovány různé úkoly. Konkrétně Adéla Vysloužilová zvládá ředění léků, kontroluje jejich dávkování, pomáhá s hygienou pacientů a jejich polohováním, zajišťuje také převlekání postelí. A to na denních i nočních směnách. Těch druhých je více, ale to studentce nevadí. Říká o sobě, že je „noční sova“ a s udržením bdělosti v noci nemá žádný problém.

Jak dlouho bude do nemocnice docházet v tuto chvílí neví. Pracovní povinnost by pro studenty měla skončit 16. dubna, nicméně je možné i její prodloužení. „Budu pomáhat, dokud to bude potřeba. A zároveň se chystat na maturitu, kterou budu letos skládat,“ má Adéla Vysloužilová jasno o svých nejbližších plánech.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky