Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

STUDENT-ZÁCHRANÁŘ ROBIN CHERNEL: POMÁHAT VE ZLÍNSKÉ NEMOCNICI BERU JAKO SVOU POVINNOST

Robin Chernel je jedním ze studentů-dobrovolníků, kteří za současné pandemie koronaviru pomáhají ve zlínské nemocnici. Do krajského města dojíždí na směny z Uherského Brodu, tedy z místa, kde v minulých dnech rostly počty nakažených nejrychleji z celého regionu. „Vnímal jsem to a byl jsem rozhodnutý, že pokud by mělo dojít k uzavření města do karantény, přesunu se do Zlína, kde vlastním byt. Práci v nemocnici považuji v tuto chvíli za svou jednoznačnou prioritu a dělám vše pro to, abych plnil své povinnosti,“ svěřil se.

Robin je studentem třetího ročníku oboru zdravotnický záchranář na Vyšší odborné škole zdravotnické ve Zlíně (VOŠ). To ho do značné míry předurčilo k zařazení na Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, už proto, že tohle prostředí detailně poznal během svých předchozích školních praxí. Konkrétně vykonává práci sanitáře, vedle péče o pacienty má tak na starosti i řadu technických a organizačních věcí, například dovoz zdravotnického materiálu, doplňování desinfekce nebo úklid pracoviště. „Baví mě to. I proto, že zde máme výborný kolektiv, jsou tady krásné kolegyně. Všichni se mi věnují, radí mi a pomáhají. Tahle zkušenost je pro mě nesmírně cenná,“ uvědomuje si. 

Na většině pracovišť v nemocnici je personál rozdělen do směn. Jde o opatření, které má zaručit, že v případě nákazy zdravotníka či zdravotníků z jedné směny zajistí běžný provoz směna druhá. Robin Chernel, stejně jako jeho kolegové, pracuje v denních a nočních směnách, vždy jde o dvanáctihodinovky. Na tento režim si zvykl rychle a nedělá mu problémy.

Do letošního roku vstupoval s tím, že jej čekají na VOŠ závěrečné absolventské zkoušky. Teď se ale neví, kdy bude výuka znovu zahájena. Robin se proto připravuje i na variantu, že školu dokončí v roce příštím. „Nemohu to ovlivnit, tak se tím netrápím. Vím jen, že dále už studovat nepůjdu a nastoupím do práce. A díky právě nabývané zkušenosti z Baťovky vím, co mě čeká. Budu tedy kvalitně připraven,“ nepochybuje.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky