Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

SPOJENÍ NESMIŘITELNÝCH FOTBALOVÝCH RIVALŮ - KLUBŮ FC FASTAV A SLOVÁCKO POMOHLO NEMOCNICÍM

Charitativní projekt s názvem Společně proti koronaviru, který uspořádaly fotbalové kluby FC FASTAV Zlín a 1.FC Slovácko ve prospěch nemocnic ve Zlíně a Uherském Hradišti, překonal všechna očekávání a vynesl neuvěřitelných 300 625 korun! Největší část výtěžku v hodnotě 200 625 korun vzešla z virtuálního derby mezi oběma celky a složili se na ni fanoušci a sponzoři. Dalších 50 000 korun mezi sebou vybrali v kabině hráči Fastavu, 50 tisíc korun věnoval vítěz letošní e:LIGY Challenge brankář uherskohradišťského celku Matouš Trmal. 

„Přemýšleli jsme, jak pomoci. Obdivujeme práci, kterou pro nás za koronavirové pandemie zdravotníci dělají. A těší nás, že stejně to cítí i fanoušci a partneři našich klubů. Hlavně díky nim se tento projekt povedl,“ uvedla za oba fotbalové kluby Zuzana Molková během symbolického předání výtěžku akce. „Je to úžasný počin, za který oběma fotbalovým klubům i jejich fanouškům a podporovatelům velmi děkujeme. Těší nás, že veřejnost vnímá a pozitivně hodnotí dobrou práci našich zdravotníků, a také spolupráci našich nemocnic, která je v těchto dnech ještě intenzivnější,“ reagoval Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Podle Petra Sládka, ředitele Uherskohradišťské nemocnice, se v rámci tohoto projektu podařilo spojit nespojitelné. „Víme, jak velkými rivaly jsou Zlín a Slovácko. Ale ukázali jste, že jde o rivalitu sportovní, která vám nebrání spojit síly pro dobrou věc. Za to vám děkujeme,“ prohlásil.

Výslednou částku si obě zdravotnická zařízení rozdělí rovným dílem. Nemocnice ve Zlíně dar použije na nákup druhého analyzátoru pro mikrobiologickou laboratoř, kde se testují odebrané vzorky u pacientů s podezřením na covid-19. „Hodně nám to usnadní další práci,“ konstatovala Nataša Bartoníková, primářka Oddělení Lékařské mikrobiologie. Uherskohradišťská nemocnice finance využije na nákup dalších ochranných pomůcek. „Za současné situace týdně spotřebujeme pomůcky v hodnotě půl milionu korun. Každá pomoc je pro nás proto zásadní,“ upozornil Petr Sládek.

Podpora veřejnosti nemocnicím ve Zlínském kraji je od nástupu krize vyvolané pandemií koronaviru obrovská. Zdravotníky podporují mnoha způsoby jednotlivci, firmy i různé organizace. Významnou pomoc představují i praxe studentů lékařských oborů, kteří do nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži nastoupili po přerušení školní výuky.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky