Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O nás

Cílem sociálního oddělení je poskytování sociálního poradenství a pomoci všem hospitalizovaným pacientům, kteří se dostali do nepříznivé životní situace vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a nejsou schopni sami, případně s pomocí rodiny, vzniklou situaci samostatně řešit. Jedná se především o poradenskou službu, kdy zdravotně sociální pracovník je tzv. průvodcem, informátorem pro pacienty a jejich rodiny, a to s cílem najít řešení jejich nepříznivé sociální a zdravotní situace. 

S KÝM SPOLUPRACUJEME

V rámci svých pracovních povinností spolupracují zdravotně-sociální pracovnice s orgány státní správy i samosprávy a dále se státními i nestátními organizacemi, které poskytují sociální a zdravotní služby.

Aktivně se zapojují také do spolupráce s nově vzniklým Paliativním a podpůrným týmem působícím v KNTB, a.s.  
Sociální oddělení KNTB, a. s. poskytuje sociální poradenství a pomoc pacientům hospitalizovaným v našem zdravotnickém zařízení a jejich rodinám, a to v oblastech:
  • Poradenství při zajištění domácí ošetřovatelské péče.
  • Poradenství při zajištění pečovatelských služeb.
  • Informace o dostupnosti a nabídce pobytových zařízení, pomoc při podání žádosti o umístění v lůžkových zařízeních následné péče (domov pro seniory, domov s pečovatelskou službou, penzion pro seniory atd.).
  • Poradenství ve věci zakoupení a zapůjčení kompenzačních pomůcek.
  • Poradenství při žádosti o hospicovou péči (pobytovou, mobilní – domácí hospic).
  • Informace o sociálních dávkách (příspěvek na péči, hmotná nouze…).
  • Důchodová problematika (převzetí či přeposlání důchodu).
  • Informace o provozování sociálních lůžek v rámci Centra klinické gerontologie.
  • Pomoc při zajištění ošacení pro pacienty v tíživé sociální situaci.
  • Zajištění sociálních pohřbů. 

HISTORIE

Řadu let pracovaly zdravotně-sociální pracovnice v KNTB, a.s. pod záštitou Oddělení klinické gerontologie, v listopadu 2017 pak vzniklo samostatné Sociální oddělení.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky