KNTB logo

SNÍDANĚ PLNÁ DOBROT. BAŤOVA NEMOCNICE SI DOBROVOLNÝCH DÁRCŮ KRVE VELMI VÁŽÍ

Dárci krve mohou v KNTB bezprostředně po odběru nově využít občerstvení formou švédských stolů plných dobrot. Pohoštění s pestrým snídaňovým menu nahradilo od pondělí 31. ledna 2022 dřívější balíček pochutin.

Inovativní způsob občerstvení jako poděkování lidem darujícím krev je důkazem, že si v Baťově nemocnici dárců krve skutečně váží. „Jsem potěšen, že jsme dokázali společnými silami náš záměr zrealizovat. Nejen dobrotami, ale i důstojným zázemím dárcům vyjadřujeme náš vděk za jejich velkorysost, díky které můžeme uzdravovat,“ uvedl Michal Filip, ředitel Baťovy nemocnice.

Reakce příchozích dobrovolných dárců byly neskrývaně příznivé. „Je to velký pokrok. Příjemné kulturní prostředí, spousta jídla. Nadčasové. Tohle jsem nečekal,“ komentoval nový způsob poděkování za dárcovství krve Adam Malý, jeden z pondělních dárců. Nejvzácnější tekutinu daruje již dvaadvacet let. „Zažil jsem výdejní okénko, kde jsem dostával párek s hořčicí. Pak poukázky i balíčky s jídlem. Ale tohle nemá chybu. Nebojím se říct, že je to luxusní,“ dodal.

Bezplatné darovaní krve je darem člověka člověku, záchrana lidského života, nezištná pomoc lékařům při jejich náročných operačních výkonech. Nemocnice si uvědomuje, jak klíčovou roli sehrávají ve zdravotnictví právě dárci krve. „Jsem ráda, že se nám povedlo projekt zrealizovat. Tým nemocničních kuchařů a cukrářů se úkolu zhostil perfektně,“ sdělila Veronika Ondrová, vedoucí Stravovacího oddělení Baťovy nemocnice.   

Nemocnice chce v projektu rautového stravování pokračovat. Službu by chtěli časem zavést také na Gynekologicko-porodnickém oddělení. „Inspirovalanás praxe v tuzemských i zahraničních zařízeních. Stává se to součástí moderní medicíny,“ uvedl Michal Filip, ředitel Baťovy nemocnice.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.