Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

SEDMASEDMDESÁTILETÁ MIROSLAVA LIDRALOVÁ UHÁČKOVALA PRO NEMOCNICI CHOBOTNIČKY

Když nastoupila pandemie koronaviru, omezila Miroslava Lidralová ze Zlína na radu rodiny, přátel i odborníků celou řadu aktivit. Zejména společenských. Ve svých 77 letech patří mezi nejvíce ohrožené skupiny obyvatel a snažila se proto minimalizovat riziko možné nákazy. Ale protože je vitální a činorodou ženou, našla si nové koníčky. Třeba háčkování chobotniček, které usnadňují předčasně narozeným dětem vstup do života. Rovnou 50 jich předala zlínské Krajské nemocnici T. Bati.
„Ale nemyslete si, že chobotničky mají rády jen ty nejmenší děti. V naší rodině je chtějí i školáci. Říkají mi, že jim s nimi krásně usíná,“ prozradila se smíchem Miroslava Lidralová. 
Háčkování ji baví celý život. O chobotničkách se dozvěděla od kamarádek. Protože se v té době kvůli riziku onemocnění covid-19 nepotkávaly, našla si na internetu, jak vypadají a jak je vyrobit. Říká, že nejprve musela získat rutinu, dnes je ale háčkuje třeba při sledování televize. Výroba jedné ji zabere přibližně tři hodiny. „I v téhle době plné omezení se dají dělat smysluplné věci. Rozhodně bych si nemohla celé dny jen číst nebo sledovat seriály,“ prohlásila rezolutně. 
Padesát háčkovaných chobotniček od Miroslavy Lidralové zamířilo na novorozenecké oddělení zlínské nemocnice. S touto pomůckou tam mají velmi dobré zkušenosti. „Je vyzkoušená. A je pravdou, co ukazují výzkumy z Dánska, že chobotničky svými chapadélky připomínají nedonošeným dětem pupeční šňůru jejich maminek. Když je mají v rukách, netahají za zavedenou sondu či hadičky a jsou klidnější,“ sdělila Marcela Pumprlová, staniční sestra na JIP novorozeneckého oddělení. 

Protože háčkování chobotniček Miroslavu Lidralovou baví, dostane od ní za čas Baťovka další várku. „Už na ní pracuji,“ ujistila. 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky