Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

S COVIDOVÝMI PACIENTY POMÁHAJÍ V BAŤOVCE ZDRAVOTNÍCI OD HASIČŮ, VE ČTVRTEK SE PŘIPOJÍ VOJÁCI

S péčí o pacienty s onemocněním covid-19 budou Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně (KNTB) pomáhat vojáci Armády České republiky. Čtyři nastoupí ve čtvrtek 18. listopadu, od počátku prosince by se mohl jejich počet zvednout na šest. V Baťovce už pomáhají zdravotníci z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZK). Na odběrovém místě, kde se odebírají vzorky pro laboratorní PCR testy, vždy pracuje jeden z nich.
Tři vojáci budou od čtvrtka umístěni na covidové stanici, která vznikla na oddělení ARIM, čtvrtý bude pravděpodobně pomáhat s covidovými pacienty na rehabilitačním oddělení. „Armádě jsme za pomoc opravdu vděční. Účinně nám pomohla už za předchozích vln pandemie a jsme rádi, že naši prosbu o pomoc vyslyšela i nyní,“ prohlásila Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče v KNTB.
Vojáci budou pracovat pod dohledem kvalifikovaných zdravotních sester. Mezi jejich úkoly bude patřit například manipulace a polohování pacientů, kteří jsou nepohybliví, a tedy v průběhu hospitalizace odkázaní na pomoc personálu, mají také asistovat při dezinfekci povrchů a úpravách lůžek, při zásobování materiálem a jeho distribuci, a mnoha dalších úkonech.
Pomoc zdravotníků z HZS ZK je zatím domluvená do konce letošního roku. „Také hasičům moc děkujeme za pomoc. Každá ruka je pro nás za současné situace nesmírně důležitá,“ vzkázala Kamila Slabáková. 
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky