Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

S covidovými pacienty pomáhají v Baťovce zdravotníci od hasičů, ve čtvrtek se připojí vojáci

15.11.2021

S péčí o pacienty s onemocněním covid-19 budou Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně (KNTB) pomáhat vojáci Armády České republiky. Čtyři nastoupí ve čtvrtek 18. listopadu, od počátku prosince by se mohl jejich počet zvednout na šest. V Baťovce už pomáhají zdravotníci z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZK). Na odběrovém místě, kde se odebírají vzorky pro laboratorní PCR testy, vždy pracuje jeden z nich.
Tři vojáci budou od čtvrtka umístěni na covidové stanici, která vznikla na oddělení ARIM, čtvrtý bude pravděpodobně pomáhat s covidovými pacienty na rehabilitačním oddělení. „Armádě jsme za pomoc opravdu vděční. Účinně nám pomohla už za předchozích vln pandemie a jsme rádi, že naši prosbu o pomoc vyslyšela i nyní,“ prohlásila Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče v KNTB.
Vojáci budou pracovat pod dohledem kvalifikovaných zdravotních sester. Mezi jejich úkoly bude patřit například manipulace a polohování pacientů, kteří jsou nepohybliví, a tedy v průběhu hospitalizace odkázaní na pomoc personálu, mají také asistovat při dezinfekci povrchů a úpravách lůžek, při zásobování materiálem a jeho distribuci, a mnoha dalších úkonech.
Pomoc zdravotníků z HZS ZK je zatím domluvená do konce letošního roku. „Také hasičům moc děkujeme za pomoc. Každá ruka je pro nás za současné situace nesmírně důležitá,“ vzkázala Kamila Slabáková. 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn