KNTB logo

Růžový říjen vynesl téměř 255 tisíc korun pro zlínskou onkologii

Růžový říjen vynesl téměř 255 tisíc korun pro zlínskou onkologii

Onkologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně dostalo předčasný vánoční dárek v podobě výtěžku akce Růžový říjen. Letos rekordních téměř 255 tisíc korun poputuje do zlínské krajské nemocnice na komfortnější vybavení pacientů Komplexního onkologického centra KNTB.

Růžový říjen pořádala Krajská nemocnice T. Bati spolu s Obchodním domem Zlín na podporu boje proti rakovině prsu. Akci opět podpořili také zlínští fotbalisté a hokejisté. Získaná částka je o více než 63 tisíce korun vyšší než loni, symbolický šek převzal od zástupců Obchodního domu Zlín ředitel krajské nemocnice Jan Hrdý spolu s primářkou Onkologického oddělení KNTB Markétou Pospíškovou a vrchní sestrou onkologie Bc. Bohumilou Vojtovou.

„Obchodní dům Zlín založil před třemi lety skvělou tradici a musím říct, že si této iniciativy opravdu velmi vážíme. Dnešní doba není jednoduchá, každá akce, která podporuje boj s rakovinou i osvětu, má smysl. Zdravotníci v našem Komplexním onkologickém centru se navíc starají o pacienty v dalších regionech, nejen na Zlínsku. Podpora má tudíž celokrajský význam,“ uvedl ředitel KNTB Ing. Jan Hrdý.

Primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Markéta Pospíšková k tomu dodala: „Ráda bych za všechny poděkovala, výtěžek použijeme na komfortnější vybavení pacientů Komplexního onkologického centra KNTB, například na nákup nových aplikačních křesel. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a nejzhoubnější, některou z forem rakoviny navíc onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. O onkologických onemocněních a prevenci by se mělo co nejvíce mluvit, včasný záchyt rakoviny může zachránit mnoho životů.“

Růžový říjen zlínského Obchodního domu Zlín se mezi dobročinné akce, které právě v říjnu po celém světě podporují boj s rakovinou prsu, zařadil letos potřetí. „Z každého říjnového nákupu v zapojených gastro podnicích a prodejnách Obchodního domu Zlín putovala koruna na transparentní účet ve prospěch zlínské nemocnice. Největšími částkami přispěly Bistrotéka Valachy (40 000 Kč) spolu s Home Credit (31 900 Kč), DM drogerií (22 797 Kč) a Euro Car (10 000 Kč),“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

K akci se opět připojili také hokejisté týmu Berani Zlín (20 tisíc korun) a především fotbalisté FC Zlín (100 tisíc korun). „Do sbírky se zapojil klub i samotná kabina. Jen hráči mezi sebou vybrali 34 tisíc korun. Celková částka činí 100 tisíc korun a máme z ní velkou radost. Klub i tým samotný si uvědomuje společenskou odpovědnost a snažíme se, aby byla nedílnou součástí strategického řízení FC Zlín. Fotbal by měl být víc než jen hra, a to je i naše poslání, kterým se dlouhodobě řídíme. Chceme aktivně přispívat k pozitivním společenským změnám ve zlínském regionu a být inspirací pro své okolí. Pokud se díky tomu pomůže zachránit nebo pomoci jednomu lidskému životu, vždy to stojí za to,“ dodala Zuzana Molková, PR manažerka FC Zlín. 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.