KNTB logo

Růžový říjen vynesl 187 tisíc korun pro zlínskou onkologii

Onkologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně dostalo předčasný vánoční dárek v podobě výtěžku akce Růžový říjen. Celých 187 412 korun poputuje do zlínské krajské nemocnice na vybavení nové onkologické ambulance.

Růžový říjen pořádala Krajská nemocnice T. Bati spolu s Obchodním domem Zlín na podporu boje proti rakovině prsu. Akci opět podpořili také zlínští fotbalisté a hokejisté. Získaná částka je o více než 70 tisíc korun vyšší než loni, symbolický šek převzal od zástupců Obchodního domu Zlín ředitel krajské nemocnice Jan Hrdý spolu s primářkou Onkologického oddělení KNTB Markétou Pospíškovou.

„Musím říct, že si této iniciativy opravdu hodně vážíme, dnešní doba není jednoduchá a každá akce, která podporuje boj s rakovinou i osvětu, má smysl. Naše nemocnice má navíc Komplexní onkologické centrum, staráme se také o pacienty v jiných regionech, nejen na Zlínsku. Podpora má tudíž celokrajský význam,“ uvedl ředitel KNTB Ing. Jan Hrdý.

Primářka Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Markéta Pospíšková k tomu dodala: „Ráda bych za všechny poděkovala, výtěžek použijeme na vybavení nové onkologické ambulance. Rakovina prsu patří u žen mezi nejčastější a nejzhoubnější, některou z forem rakoviny navíc onemocní v České republice v průběhu života každý třetí člověk. Podpora výzkumu, dalších možností léčby nebo investice do stávajících onkologických center je proto velmi důležitá. O onkologických onemocněních a prevenci by se mělo co nejvíce mluvit, včasný záchyt rakoviny může zachránit mnoho životů.“

Růžový říjen zlínského Obchodního domu se mezi dobročinné akce, které právě v říjnu po celém světě podporují boj s rakovinou prsu, zařadil letos podruhé. „Z každého říjnového nákupu v zapojených gastro podnicích a prodejnách Obchodního domu putovala koruna na transparentní účet ve prospěch zlínské nemocnice. Největšími částkami přispěla Bistrotéka Valachy (35 000 Kč) spolu s DM drogerií (21 525 Kč) a Euro Car (10 000 Kč). Mimo to se v obchodech rozdávaly kartičky s číslem účtu, aby mohli zájemci přispět také napřímo další částkou, a na dva týdny jsme růžově nasvítili Obchodní dům ve spolupráci s ROBE Lighting, abychom na problematiku výrazně upozornili,“ uvedla manažerka Obchodního domu Zlín Soňa Ondřejová.

K akci se opět připojili také fotbalisté FC Trinity Zlín a hokejisté PSG Berani Zlín. Fotbalisté podpořili Růžový říjen v rámci utkání s Viktorií Plzeň, kdy z každé prodané vstupenky putovalo 10 korun ve prospěch zlínské onkologie. Do zápasu navíc nastoupili ve speciálně vyrobených dresech s růžovými prvky, které se následně dražily na Slevících. To vše přineslo 70 tisíc korun. Hokejisté pak poslali onkologii 5 korun z každé prodané vstupenky na zápas s Frýdkem-Místkem a výtěžek z aukce hokejového vybavení na Aukru – celkem 15 tisíc korun.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.