Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

RÁDA SE STARÁM O PACIENTY, ŘÍKÁ STUDENTKA KLÁRA SKOVAJSOVÁ, KTERÁ POMÁHÁ VE ZLÍNSKÉ NEMOCNICI

Téměř dvouletou pracovní zkušenost v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně má za sebou Klára Skovajsová. A to i přesto, že teprve před několika týdny odmaturovala v oboru praktická sestra. O pacienty v „Baťovce“ začala pečovat nejprve během školní praxe, poté při koronavirové pandemii v rámci pracovní povinnosti a nyní se jim věnuje jako brigádnice. 

„Je to pro mě cenná zkušenost. Tahle práce se mi navíc líbí, ráda se starám o pacienty,“ svěřila se studentka Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické ve Zlíně. 
V „Baťovce“ dostala možnost poznat provoz hned několika oddělení. Působila například na interně, chirurgii nebo urologii. Během letních prázdnin se s ní mohou pacienti setkat na očním oddělení. Jí samotné se líbilo na každém pracovišti. „Vždy jde o péči o pacienty, o pomoc kolektivu spolupracovníků. To mě naplňuje. A nerozlišuji, zda se po mě chtějí úkony zdravotní sestry nebo sanitářky. Co je potřeba, to dělám,“ konstatovala.
Stejně jako Klára Skovajsová pomáhá v KNTB aktuálně dalších cca 90 studentů a studentek. Většina z nich v největší nemocnici ve Zlínském kraji pracovala už dříve, například během školního roku. „Jedná se především o studenty a studentky škol se zdravotnickým zaměřením, kteří vypomáhají například na ARIM, interně, onkologii, Centru klinické gerontologie nebo na očním oddělení. Studenti z jiných škol s nezdravotnickým zaměřením pomáhají také v bistrech, na IT oddělení, provozním oddělení a na správě budov. Všichni jsou pro nás ceněnou pomocí a jejich práce si opravdu vážíme,“ vzkázala Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče ve zlínské nemocnici. 
Brigádní poměr má Klára Skovajsová uzavřen s KNTB na celé letní prázdniny. Zda bude pokračovat v práci pro nemocnici i na podzim, v tuto chvíli neví. Rozhodne se podle toho, jak náročné bude nadstavbové studium oboru dětská sestra. „Pokud ale kombinaci školy a práce v nemocnici zvládnu, ráda budu pokračovat,“ ujistila.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky