Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

První sexuologická ambulance ve Zlínském kraji se otevírá

5.10.2021

Diagnostika, léčba, prevence, ale také třeba poradenství. Od čtvrtka 7. října začne nabízet veřejnosti pomoc ve všech aspektech pohlavního života první sexuologická ambulance ve Zlínském kraji. Pracovat bude pod gynekologickým oddělením Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a povede ji sexuolog, gynekolog a onkogynekolog Pavel Havelka. 
„Říká se, že kde sexuální soužití ve vztahu funguje, sex tvoří deset procent vzájemné komunikace. Když ovšem sex nefunguje, tvoří až devadesát procent všech problémů a konfliktů. Některé sexuologické problémy je možno řešit i se specialisty dalších oborů, výhodu sexuologie však vidím v komplexním přístupu: nejen ve vyšetření a předepsání léků, ale i v zapojení psychiatrických a psychologických metod jak v diagnostice, tak i v terapii sexuálních poruch,“ prohlásil Pavel Havelka. 
Sexuologická ambulance je umístěná v přízemí porodnice (budova 31) v areálu zlínské nemocnice. Otevřená bude vždy ve čtvrtek v čase od 8 do 15 hodin. K návštěvě je možné se objednat na telefonním čísle 577 552 867.  
V České republice, respektive Československu má lékařská sexuologie dlouhou tradici. Sexuologický ústav byl při Lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze zřízen již v roce 1921 a byl vůbec prvním v rámci fakultní nemocnice v Evropě.

KNTB
  


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn