Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Projekt modernizace KNTB pokročil. Zastupitelé Zlína schválili změnu územního plánu.

Další z milníků má za sebou projekt modernizace Krajské nemocnice T. Bati. Zastupitelé města Zlína schválili změnu územního plánu, díky které může krajská nemocnice dál pokračovat v přípravách výstavby nové centrální budovy, tedy polybloku urgentní medicíny. Jeho výstavba by měla začít na přelomu let 2027 a 2028. 

Úprava územního plánu se týká výškové regulace budov. Schválením změny zůstane respektována původní urbanistická struktura, takzvaný Gahurův prospekt v areálu nemocnice, i zástavba v okolí. Ke změně nebyly ze strany veřejnosti podány žádné připomínky ani námitky. 
„Jsem rád, že zastupitelé města vyjádřili podporu našemu projektu. Můžeme tak dál pokračovat  v jeho přípravě. Nová budova bude v souladu s územním plánem města Zlína, což je pro nás důležité. Je to další krok k tomu, aby ve Zlíně mohlo vzniknout nové zdravotnické zařízení na technologické úrovni jednadvacátého století,“ uvedl hejtman Radim Holiš. 

Vedení Baťovy nemocnice tak nyní může vyzvat dodavatele projektové dokumentace, aby začal další fázi pro územní rozhodnutí. Souběžně s tím bude pokračovat modernizace nemocnice v ostatních pavilonech dle schváleného obchodního plánu. „Příprava musí být maximálně pečlivá s ohledem na všechny podněty, které jsme nashromáždili během představování studie. Je důležité, že postupujeme podle plánu tak, jak jsme ho představili krajským zastupitelům,“ dodal hejtman. 

Podle harmonogramu letos čekají krajskou nemocnici investice za více než 170 milionů korun, dalších 602 milionů půjde na přístrojové vybavení. Na přelomu let 2024 a 2025 pak začne výstavba nového pavilonu pro matku a dítě, tedy nové porodnice. 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky