Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Přibývá závažnějších úrazů z elektrokoloběžek

Urgentní příjem, traumatologie a někdy i jednotka intenzivní péče nebo ARO. Bohužel i takhle může končit jízda na elektrokoloběžce. S větší dostupností sdílených koloběžek přibývá i těch, kteří je používají v případě nenadálé potřeby někam se přesunout. Často bez jakýchkoliv zkušeností, vybavení, a s alkoholem v krvi.

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně řeší na traumatologii každý týden případy poraněných koloběžkářů. Často se jedná o různé zlomeniny končetin, někdy jsou ale zranění vážnějšího charakteru. „Stává se čím dál častěji, že si lidé, kteří se vracejí z nějakého večírku, vezmou elektrokoloběžku, aniž by měli potřebné vybavení, tedy především přilbu. Pod vlivem alkoholu pak přecení své schopnosti, jedou příliš rychle, a to už je jen kousek k nějaké nehodě,“ popisuje primář Traumatologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Petr Menšík, MBA s tím, že u vážných případů se například jedná o poranění hlavy, pánve nebo páteře a pacienti pak končí na jednotkách intenzivní péče nebo ARO.

To potvrzuje i primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení doc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D. „Od začátku roku jsme měli na oddělení šest takových pacientů. Někteří měli zlomená žebra, poraněnou hlavu nebo i natrženou slezinu. U posledního případu jel z kopce na elektrokoloběžce muž pod vlivem alkoholu, nezvládl to a skončil u nás s pohmožděnými plícemi.“

A co by lékaři doporučili lidem, kteří používají elektrokoloběžky? Aby měli řádné vybavení, hlavně přilbu na hlavě, jízdu přizpůsobili svých zkušenostem a povrchu, po kterém jedou, nejezdili pod vlivem alkoholu a především – aby používali zdravý rozum.

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky