Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

PŘESTOŽE NENÍ PŘÍMO V NEMOCNICI, I TAK STUDENTKA POMÁHÁ, HLÍDÁ A UČÍ MALÉHO SYNA ZDRAVOTNÍ SESTRY

Pomáhá první linii. Ne přímo v nemocnici, ale tím, že vyučuje a hlídá malého syna zdravotní sestry, která se v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně stará o pacienty s onemocněním COVID-19. Toho, že může přispět svým dílem ke zvládnutí současné extrémně náročné situace, si Vendula Frdlíková, studentka čtvrtého ročníku oboru učitelství na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, velmi považuje. 

„Vím, že zdravotníci jsou nyní víc než kdy jindy potřeba v nemocnicích. Tím, že jsem převzala část výuky a péče o chlapce, se může jeho maminka věnovat zase lidem, kteří bojují s koronavirem. Tohle je můj díl pomoci. Jsem ráda za možnost pomáhat. A jsem vděčná ústavu školní pedagogiky naší univerzity za umožnění této zkušenosti,“ svěřila se Vendula Frdílková.

Touto dobou měla pokračovat ve studiu oboru učitelství pro I. stupeň základní školy. Místo toho třikrát týdně dojíždí z Tlumačova, kde bydlí, do Zlína za chlapcem, jenž zůstal po uzavření základních škol doma, a jehož rodiče přes den pracují. „Mým hlavním úkolem je učit ho češtinu. A samozřejmě se o něj také postarat, než přijdou domů jeho rodiče. Jde nám to spolu dobře, byť první den mě nechtěl ani pozdravit, jak se styděl. Chápala jsem to, je malý a já jsem pro něj byla naprosto neznámá paní učitelka,“ vzpomínala Vendula Frdlíková na počátek individuální výuky.

Nyní už je ostych minulostí a probrané látky rychle přibývá. Vyjmenovaná slova, slovní druhy, podstatná jména… každý vyučovací den trvá tři až čtyři hodiny. A paní učitelka má pro svého žáka jen slova chvály. „Je šikovný. Myslím, že ho výuka baví. A tím pádem baví i mě,“ konstatovala studentka. 
Protože maminka chlapce pracuje s covid pozitivními pacienty, vyjasnily si hned na počátku spolupráce, zda tento fakt představuje pro Vendulu Frdlíkovou nějaké, byť sebemenší riziko možné nákazy onemocněním COVID-19. „Probraly jsme tohle téma důkladně, přeci jen jsem potřebovala zjistit, jestli mé vyučování představuje možný zdravotní problém pro mou rodinu. Dozvěděla jsem se, že přenos nemoci tím, že jsem v kontaktu se zdravotní sestrou, je prakticky vyloučen. Nezastírám, že jsem za tuto skutečnost ráda. I za to, že jsme si tohle hned na počátku naší spolupráce řekli,“ přiznala Vendula Frdlíková.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky