Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Představenstvo Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má ode dneška nové složení

26.2.2021

Tříčlenné představenstvo Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má od pátku 26. února 2021 nové složení. Předsedou představenstva se stal lékař Michal Filip, který v lednu uspěl se svým týmem ve výběrovém řízení. Ve funkci nahradil dosavadního předsedu Radomíra Maráčka, jemuž koncem února skončila smlouva a který už se do výběrového řízení vypsaného Zlínským krajem nepřihlásil. Spolu s novým předsedou přichází do čela zlínské nemocnice také ekonom Martin Déva a lékař Marcel Guřan. O změně ve vedení nemocnice rozhodla Valná hromada tvořená Radou Zlínského kraje už na konci ledna na základě výsledků výběrového řízení na manažerská místa ve všech čtyřech nemocnicích založených Zlínským krajem. Mění se také složení Dozorčí rady Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Dosud byl předsedou představenstva lékař Radomír Maráček jmenovaný do funkce 18. května 2017, který byl zároveň předsedou představenstev i dalších tří nemocnic založených Zlínským krajem - v Uherském Hradišti, ve Vsetíně a v Kroměříži. Dalšími členy dosavadního představenstva zlínské nemocnice byli ekonom Petr Liškář jmenovaný 5. září 2019 a právník Jozef Machek jmenovaný 1. června 2020. Valná hromada také odvolala členy Dozorčí rady zlínské nemocnice a jmenovala její nové složení. Všem členům představenstva i dozorčí rady, kteří na svých pozicích skončili, patří poděkování za práci odvedenou ve prospěch zlínské nemocnice. 

Ke změnám ve vedeních došlo i v dalších zdravotnických zařízeních založených Zlínským krajem, nemocnicích v Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně. Více informací lze nalézt na odkaze https://www.kr-zlinsky.cz/u-tri-nemocnic-zalozenych-zlinskym-krajem-bylo-zvoleno-nove-vedeni-aktuality-16753.html.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn