Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

POČTY PACIENTŮ ZNOVU ROSTOU, NEMOCNICE V KRAJI RADĚJI ZASTAVILY RUŠENÍ COVIDOVÝCH STANIC

Počty covid pozitivních pacientů ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje v těchto dnech znovu mírně rostou. Za poslední týden jich na covidových stanicích přibyly bezmála čtyři desítky, aktuálně je na standardních lůžkách s kyslíkem hospitalizováno 217 pacientů a dalších 37 pacientů s koronavirem potřebuje intenzivní péči. Zlínský kraj se navíc znovu posouvá na přední pozice v počtu nových případů koronaviru. Nemocnice Zlínského kraje zastavily transformaci covidových lůžek zpět na necovidová a žádné další rušené covidových stanic v nejbližší době neplánují.


Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně v posledních týdnech postupně zrušila tři covidové stanice se standardními lůžky z původních osmi, počet vyčleněných covidových lůžek pro standardní péči se tak snížil z 222 na 131. „Do Vánoc jsme měli v plánu znovu převést do necovidového režimu i lůžkovou stanici na ortopedii, ale tento plán nyní padá. Situace ve Zlínském kraji se zhoršuje, počty covidových pacientů od minulého pátku znovu rostou. V Uherskohradišťské nemocnici jsme po poklesu přijímali do standardní covidové péče pacienty znovu jen na infekční oddělení, ale vydrželo to jen pár dní. Od začátku týdne bylo nutné opět spustit příjmy také na pozastavené covidové stanici na oddělení ošetřovatelské péče,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Podle jeho slov je nyní nezbytné apelovat na obyvatele Zlínského kraje, aby příliš nepodléhali předvánoční náladě a stále dodržovali platná epidemiologická opatření. „Vím, že je to těžké a každý už se těší na Vánoce a na oslavy příchodu Nového roku, ale opravdu si nemůžeme dovolit riskovat. Je důležité, abychom byli ohleduplní a zbytečně nezvyšovali riziko šíření koronaviru. Zkusme dělat všechno proto, aby se počty nových pacientů vyžadujících hospitalizaci znovu razantně nezvyšovaly, jako tomu bylo v říjnu a na začátku listopadu. Naši zdravotníci už jsou unavení a rádi bychom jim také dopřáli hezké svátky,“ dodal Radomír Maráček.

Od začátku letošního března už bylo v nemocnicích založených Zlínským krajem hospitalizováno bezmála 2300 pacientů s koronavirem, 1612 z nich se vyléčilo a 411 zemřelo.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky