Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

PO ZLÍNSKÉ NEMOCNICI SE PROHÁNĚLY KOLOBĚŽKY

Koloběžka může sloužit nejen jako dopravní prostředek, ale i jako účinná pomůcka při zdravotní rehabilitaci. Přesvědčili se o tom zdravotníci, kteří se zúčastnili semináře na toto téma, který uspořádala Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB). Seznámili se přitom nejen s teorií, ale také praktickými účinky jízdy.

„S využitím koloběžek k rehabilitaci jsem se seznámil v Lázních Darkov, kde jsem také působil. Tam využívají například v rámci programů pro pacienty s Parkinsonovou chorobou či při obtížích s hybností páteře i celého těla. Výsledky mě zaujaly a jsem přesvědčen o tom, že bychom koloběžky mohli využít i v naší nemocnici,“ prohlásil Michal Filip, předseda představenstva KNTB. „Jde určitě o zajímavý nápad a jak během semináře zaznělo, může jít o účinnou metodu v péči o konkrétní pacienty. Jsem určitě pro zavést tuhle metodu i u nás,“ konstatoval po semináři Pavol Skalka, primář Rehabilitačního oddělení zlínské nemocnice.
První výzkumy možného využití koloběžek při rehabilitaci začaly ve světě před dvanácti roky, Česká republika se připojila o sedm let později. Dnes je pevnou součástí řady rehabilitačních programů a využívá se také jako účinný prostředek ke snižování nadváhy, a to i u dětí. „Koloběžka je vhodnou náhradou zaběhlých cardio aktivit jako jsou běh nebo jízda na kole. Ve srovnání s kolem má i jednu podstatnou výhodu. Zatímco jízda na kole zkracuje svaly, koloběžka je při správném provedení pohybu prodlužuje,“ upozornil Tomáš Dohnal, odborný lektor semináře.
Jízda na koloběžce představuje při správném provedení zdravý komplexní pohyb, při kterém jsou velmi efektivně posilovány největší svalové skupiny. Posiluje a tvaruje svaly dolních končetin, zpevňuje hýžďové, břišní a boční zádové svaly společně se stabilizačním systémem páteře, a tím dochází k ovlivnění a kompenzací svalových dysbalancí. „Koloběh se proto osvědčil jako vhodné kompenzační cvičení a je často využívaný i jako poúrazová terapie,“ doplnil Petr Neugebauer, obchodní ředitel společnosti, která na zlínský seminář zapůjčila koloběžky.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky