Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Často se nás ptáte

HOSPITALIZACE

CO S SEBOU K HOSPITALIZACI?

Vyšetření laboratorní: Quantiferon TB Gold nelze provádět v pátek, v pátek je příjem vzorků na průtokovou cytometrii možný do 12 hodin, z důvodu delší doby zpracování vzorku.

Před bronchoskopií – není možno provést při alergii na znecitlivující léky a při terapii léky na ředění krve – nutno konzultovat vyšetřujícího lékaře. Pacient musí být 4 hodiny lačný, 2 hodiny po vyšetření je sledován, vhodné si zajistit odvoz ( po injekci na zklidnění není možno 24 hodin řídit auto, ráno aplikovat inhalační léky a léky na srdce a tlak.

Před pleurální punkcí – není nutno lačnět, není možno provést při terapii léky na ředění krve – nutno konzultovat vyšetřujícího lékaře.

Expoziční testy – observace 24 hodin na plicní JIP.

Spánkové vyšetření: Před nočním vyšetřením ve spánkové laboratoři je pacient vyšetřen ambulantně. Je proveden rtg plic, funkční vyšetření plic, vyplněny dotazníky a pac. je poté vyšetřen somnologem. Po absolvování vstupního vyšetření je pacient objednán k nočnímu vyšetření ve spánkové laboratoři. Monitorace spánku/polygrafie i polysomnografie/ probíhá 1 noc. Ráno po vyšetření pacient odchází domů. S sebou hygienické potřeby a pyžamo na 1 noc. V případě nastavování pacienta na přetlakovou terapii trvá nastavování 3 noci. S sebou hygienické potřeby na 3 dny a pyžamo. Bez zvláštních předchozích opatření.

Zrychlené desenzibilizace: není možno zahájit při teplotách, nachlazení, pokud již začnou sezonní potíže, vzít s sebou vakciny, observace 24 hodin na plicní JIP.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky