Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Plán modernizace krajské nemocnice už začal, vyvrcholí stavbou polybloku urgentní medicíny

Vedení Zlínského kraje a Krajské nemocnice T. Bati představilo postup modernizace areálu KNTB. Ta začala již v loňském roce. Kromě řešení technického deficitu budov se jedná také o nové stavby-pavilon pro matku a dítě a pětipatrový polyblok urgentní medicíny. 

Postup modernizace areálu Krajské nemocnice T. Bati a plán rozvoje veřejnosti představilo vedení nemocnice a Zlínského kraje. Vše vyvrcholí na přelomu let 2027 a 2028 začátkem výstavby nového centrálního pavilonu. Tomu budou předcházet významné investice, které povedou k celkovému omlazení areálu a vytvoření kvalitního zázemí pro pacienty i zaměstnance. „Půjde například o stavbu nového pavilonu pro matku a dítě, modernizace plicního pavilonu nebo rozšíření hematologicko-transfuzního oddělení,“ uvedl ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati Ing. Jan Hrdý.

„Nová centrální budova je navržena univerzálně a variabilně s možností další přístavby. To platí pro celý koncept modernizace Baťovky. Díky tomu můžeme nemocnici v dalších letech dál rozvíjet a pružně reagovat na vývoj zdravotnictví a potřeby pacientů. V této nejisté době jsme zvolili variantu, na kterou máme dostatečné zdroje, vyřeší nám omezenou kapacitu prostoru areálu a má perspektivu do budoucna,“ uvedl k plánu modernizace hejtman Zlínského kraje Ing. Radim Holiš. 

V následujících čtyřech letech bude KNTB a Zlínský kraj s pomocí zdrojů z evropských fondů investovat do areálu nemocnice přes 2 miliardy korun. „Máme připravený reálný plán, který kromě výstavby nového polybloku urgentní medicíny zahrnuje také nevyhnutelné řešení technického stavu budov a modernizaci stávajících oddělení. Současně s tím budeme areál připravovat na výstavbu nového srdce nemocnice. Už koncem loňského roku jsme opravili interní JIP, letos nás toho čeká opravdu hodně,“ vysvětlil ředitel nemocnice Jan Hrdý. Jeho kolega, člen představenstva pro oblast zdravotní péče MUDr. Marcel Guřan doplnil, že aktuálně probíhá rekonstrukce kardiologické JIP a chirurgického oddělení, v březnu začne oprava operačních sálů a hemodialýzy a postupně se bude pracovat na dětském oddělení a operačním sále pro gynekologii. 

Na místě dnešních budov 16, 17 a 18 pak začne na přelomu let 2024 a 2025 výstavba nového pavilonu pro matku a dítě. Do budovy současné porodnice se následně přestěhuje oční oddělení, ORL a ortopedie. Poté plán modernizace počítá se samotným zahájením výstavby centrálního polybloku urgentní medicíny v blízkosti hlavní brány. Centrální budova se bude skládat z pěti bloků po pěti patrech. 
„Za největší přínos z pohledu pacientů považuji ucelené a promyšlené řešení akutních provozů a zejména urgentního příjmu. Budou soustředěny na jednom místě a prakticky tak odpadnou nutné převozy pacientů v rámci areálu nemocnice,“ vyzdvihla výhody projektu náměstkyně hejtmana MUDr. Olga Sehnalová, zodpovědná za zdravotnictví.

Suterén polybloku urgentní medicíny poslouží pro parkování, v prvním podlaží bude urgentní příjem a zobrazovací metody. Ve druhém patře nalezneme invazivní kardiologii, kardiologickou a neurologickou JIP a endoskopii. Třetí nadzemní podlaží využije nemocnice pro umístění operačních sálů, ARO a chirurgickou a interní JIP, čtvrté a páté patro pro standardní lůžkové stanice. Na střeše bude vybudován heliport. Aktuální odhadované náklady na výstavbu jsou zhruba 4 miliardy korun.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky