Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Ortopedové KNTB dohánějí zastavené plánované operace

Během covidového období se v téměř všech nemocnicích upozadila elektivní neboli plánovaná operativa. V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se to nejvíce týkalo ortopedie, především operací endoprotéz.

Z každého covidového roku, tedy let 2020 a 2021, nemohlo Ortopedické oddělení KNTB více než půl roku operovat – personál se podílel na covidové péči. Ve zbylých měsících se zdravotníci snažili zastavenou plánovanou operativu dohnat a povedlo se jim díky maximálnímu úsilí nakonec zvládnout operativu endoprotéz asi na 80 procent. I přesto se čekací doba na výměny kloubů prodloužila z původního roku a půl na více než 2 roky. „Nyní se snažíme operovat co nejvíce, některé dny až do večerních hodin. Zatím se nám ale daří zkrátit čekací doby zejména na menší výkony,“ uvedl primář Ortopedického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Pavel Pilař a dodal: „Snažíme se brát ohledy na zdravotní stav čekajících pacientů, bereme přednostně ty nejvíce postižené, s bolestmi a téměř nechodící. S následky pandemie se v našem oboru budeme potýkat zcela jistě ještě následující dva roky, a to samozřejmě pouze v případě, že se nevrátí nějaká další epidemiologická opatření.“

Na operaci čekala také paní Miroslava ze Zlína. „Já jsem myslela, že se té operace kyčle nedožiju. Zhruba dva roky jsem chodila po lékařích, neurolog, ortoped. A pak nezbylo než čekat. Měla jsem obrovské bolesti, bylo to náročné, ale jsem strašně ráda, že jsem se toho dočkala.“

Zdravotníci řeší denně také akutní problémy jako jsou zlomeniny, onkologičtí pacienti, provádějí artroskopie a zabývají se i běžnou ortopedickou péčí. „Musím říct, že děláme maximum pro to, aby se pacienti dostali na řadu co nejdříve. Hodně nám v tom pomáhají kolegové z rehabilitačního oddělení, kteří přebírají naše pacienty relativně brzy po operaci, takže návazná rehabilitační péče je svižná, rychlá a pacienti se nekumulují na ortopedii,“ dodal primář Pavel Pilař.

Ortopedické oddělení KNTB provádělo v běžném roce až do roku 2019 zhruba 400–450 náhrad kyčlí, kolen, ramen a dalších menších kloubů. V letošním roce to jen za první polovinu roku bylo celkem 350 operací endoprotéz.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky