Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ORL lékaři v KNTB začali využívat nejnovější CO2 laser

Nejmodernější CO2 laser Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně pořídila za tři miliony korun. Přístroj umožňuje šetrnější a bezpečnější zákroky zejména u onkologických pacientů. Je jediný ve Zlínském kraji, v celé České republice je pouze na několika pracovištích ve fakultních nemocnicích.

CO2 laser nejvíce pomáhá u odstraňování všech typů nádorů hrtanu. „Je to šetrné, bezpečné, ale přitom dostatečně radikální odstranění. Nejsou pak nutné rozsáhlé operace ze zevního přístupu s nevratnými zásahy do organizmu pacienta. Laserový paprsek, který nahrazuje klasický ocelový nástroj, zároveň minimalizuje krvácení i pooperační otok tkání, takže ani po rozsáhlých výkonech například v nitru hrtanu není nutná zajišťovací tracheotomie. To výrazně zkrátí délku pobytu pacientů v nemocnici i celkovou dobu jejich léčení, a tedy podstatně sníží i náklady na léčbu těchto onkologických pacientů,“ upřesnil MUDr. Martin Světlík, primář Oddělení ORL, chirurgie hlavy a krku Krajské nemocnice T. Bati.

Laser je možné použít i na další zákroky. „Například na drobné nádory hlasivek typu papilomů a zpěváckých uzlíků, nádory jazyka, měkkého patra a dalších oblastí horních polykacích cest,“ doplnil primář Martin Světlík.

„Snahou nemocnice i kraje je poskytovat co nejkvalitnější specializovanou péči pro onkologicky nemocné, jejichž počty neustále narůstají. Zlínská krajská nemocnice má statut Komplexního onkologického centra a v posledních letech výrazně investuje do přístrojového vybavení určeného pro diagnostiku a léčbu nádorových onemocnění. Investice na ORL oddělení jsou dalším krokem," uvedla MUDr. Olga Sehnalová, náměstkyně hejtmana Zlínského kraje pro oblast zdravotnictví.

Nový laser pomůže desítkám pacientů za rok, zhruba dvaceti z nich se týkají zmíněné velké onkologické nálezy.

MUDr. Martin Světlík, primář Oddělení ORL, chirurgie hlavy a krku Krajské nemocnice T. Bati při operaci s novým laserem

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky