Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Organizace preventivního testování na COVID-19 od června 2021

2.6.2021

Od 1. června 2021 mohou zájemci podstoupit zdarma během jednoho měsíce dva testy na COVID-19 metodou PCR a čtyři antigenní testy. Aktuální organizace preventivního testování vychází z rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR.
Výsledky testů jsou nutné k prokázání bezinfekčnosti, ta je vyžadována v mnoha souvislostech, například při návštěvách nemocnic a dalších zdravotnických či sociálních zařízení, při účastech na hromadných akcích, jsou také jednou z podmínek pro využívání některých služeb. PCR test platí sedm dní, antigenní podle typu služby 48, nebo 72 hodin. Antigenní test je možné podstoupit jedenkrát za sedm dní, přičemž jako první den je počítán den odběru, další nárok je počítán jako osmý den. 
Kdo má zájem podstoupit test v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně, musí se předem objednat na konkrétní termín. Více informací na https://www.kntb.cz/odberove-misto.  

KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn