Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Onkologičtí pacienti ve Zlíně budou mít komfortnější čekárnu

Onkologičtí pacienti ve Zlíně budou mít komfortnější čekárnu

Nové pohodlné sedačky za půl milionu korun, vyrobené z materiálů, které umožní „bezbolestně“ sedět i několik hodin. To je výsledek spolupráce projektu Pomáháme onkologii a Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Čekárnu s novými sedačkami dnes slavnostně otevřel hejtman Zlínského kraje Radim Holiš spolu s vedením nemocnice.

Projekt Pomáháme onkologii vznikl v roce 2015, konkrétně ve společnosti Jiří Křístek – OFSITO, a to jako jedna z aktivit v rámci společenské odpovědnosti firem. Díky tomu se rozjela dlouhodobá podpora Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. „Cílem projektu je získat finanční prostředky, které pomáhají zvýšit komfort pacientům během velmi náročné a nepříjemné léčby. Za těch sedm let se nám povedlo zajistit už více než tři miliony korun, které posloužily k výbavě dvou čekáren u onkologických ambulancí, zakoupení dvou přenosných kyslíkových přístrojů, speciálních polohovacích lůžek, pump na podporu oběhu krve, ultrazvuku a speciálních lehátek do dvou aplikačních místností,“ vyjmenoval aktivity projektu Pomáháme onkologii jeho zakladatel, dlouholetý organizátor a podporovatel Marek Šikula.

„Musím říci, že projekt Pomáháme onkologii je pro mě téměř „úkazem“. Každoročně pořádá nejrůznější akce, festivaly, koncerty, prodává předměty, a veškeré výtěžky bez nároku na jakýkoliv honorář předává naší onkologii. Ve zlínském komplexním onkologickém centru se léčí pacienti z celého Zlínského kraje, takže ta pomoc má velký přesah a je podporou všech onkologických pacientů v našem regionu,“ uvedl ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati Jan Hrdý.

Za charitativní činnost Marku Šikulovi poděkoval také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Jménem celé Rady Zlínského kraje chci poděkovat panu Šikulovi za jeho dlouhodobou a záslužnou práci, které se věnuje ve svém volném čase. Takových lidí si musíme vážit. Přeji mu hodně elánu do jeho dalších aktivit,“ řekl Radim Holiš.

Za projektem Pomáháme onkologii a získanými finančními prostředky stojí řada lidí i pořádaných akcí. Největší z nich je již tradiční letní festival Bundy zelený, různé aukce, prodejní aktivity i podpora firem ze Zlínského kraje. Nejbližší aktivitou bude benefiční koncert „I hudba může pomoci“, jehož pátý ročník se uskuteční v březnu 2023.

 

Zakladatel projektu Pomáháme onkologii - Marek Šikula

 

 

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky