Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Onemocnění COVID-19, informace k vydávání certifikátů

2.6.2021

Nové certifikáty potvrzující očkování proti onemocnění COVID-19, prodělání nemoci nebo negativní test vydává od úterý 1. června 2021 Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Zájemci si je mohou vyzvednout na portálu https://ocko.uzis.cz. Na uvedeném portálu lze provést také výměnu původních certifikátů o provedeném očkování za nové, které mají jednotný vzhled certifikátů Evropské unie. 
SDĚLENÍ VÝSLEDKU TESTU: Výsledek testu a certifikát mají žadatelé (samoplátci) k dispozici do 48 hodin a je možné si je osobně vyzvednout na Oddělení lékařské mikrobiologie v budově 22 (v pracovní dny od 8.00 do 14.30 nebo v sobotu od 7.00 do 11.00) nebo bude zaslán na e-mail, který žadatel uvede. 
Výsledek testu a certifikát mají pojištěnci ZP (test hrazený ze ZP 2 x měsíčně, platnost od 1.6.2021) k dispozici do 48 hodin. Výsledek je zasílán formou SMS na uvedené telefonní číslo, Certifikát je možné si vyzvednout z portálu https://ocko.uzis.cz.  Ve výjimečných případech je možné osobně vyzvednout na Oddělení lékařské mikrobiologie v budově 22 (v pracovní dny od 8.00 do 14.30 hodin), po předložení dokladu o zaplacení administrativního poplatku 200 Kč na pokladně KNTB.  
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn