Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Často se nás ptáte

KDY SE PROVÁDÍ OPERACE?

Operace se provádí následující den po přijetí.

CO SI PŘINÉST K HOSPITALIZACI?

Je nutné si s sebou vzít:

  • dokumentaci od ambulantního ORL lékaře, event. RTG/CT/NMR snímky
  • průkaz zdravotní pojišťovny + občanský průkaz
  • adresu a telefon praktického lékaře
  • toaletní potřeby, pyžamo, ručník, župan, domácí obuv
  • výsledky předoperačního vyšetření, výpis či celou dokumentaci od praktického lékaře

CO UDĚLAT, POKUD SE NEMOHU DOSTAVIT K HOSPITALIZACI?

Tuto skutečnost je nutné co nejdříve nahlásit, a to telefonicky na číslo 577 552 722.

ČÍM SE ZABÝVÁ AMBULANCE PRO KOREKCI SLUCHOVÝCH VAD?

Zabývá se problematikou přidělování a nastavování sluchadel. Jako všechny elektronické přístroje i sluchadla v posledních letech zaznamenala bouřlivý nástup moderních technologií, umožňující jednak jejich významnou miniaturizaci, ale také moderní programovací postupy při zpracovávání a úpravě přijímaného zvukového signálu. Většina moderních sluchadel již je tzv. plně digitální, což zaručuje čistý poslech bez vedlejšího zkreslení zvuku, a zároveň umožňuje velmi přesné nastavení programů sluchadla v závislosti na sluchové vadě konkrétního pacienta. Laicky řečeno je možné zesilovat a upravovat okolní zvuky přesně podle sluchových ztrát pacienta na jednotlivých frekvencích. Pacientům se přidělují moderní sluchadla světově uznávaných výrobců -  dánského Widexu a švýcarských Bernafonu a Phonaku.

JAK PROBÍHÁ OPERACE NOSNÍ PŘEPÁŽKY (SEPTOPLASTIKA)?

Prováděna je se zřetelem k zachování základních anatomických struktur, které jsou nezbytné z dlouhodobého hlediska k uchování ventilačních parametrů i zevních kosmetických hledisek. Pooperační hojení je usnadněno použitím výztuh (tzv. splintů) z měkkého silikonu /intranasálních dlah/, které umožňují správnou fixaci nosní přepážky v žádané poloze. Splinty se vkládají do nosu na závěr operace a odstraňují se za 10-14 dnů po výkonu. Pacienti jejich přítomnost v dutině nosní ve většině případů ani necítí. 

ZABÝVÁTE SE CHIRURGIÍ SYNDROMU SPÁNKOVÉ APNOE A CHRÁPÁNÍ?

Chrápání jako zvukový fenomén je vždy nepříjemný z hlediska psychosociálního (rozpad vztahů partnerů, „oddělené ložnice“), ale v některých případech může být příznakem závažného onemocnění, zvaného syndrom spánkové apnoe (sleep-apnea syndrom, SAS), s důsledky na samotné zdraví pacientů. 
Tato nemoc je charakterizována občasnými zástavami dechu ve spánku, trvajícími i desítky sekund. Tím dochází ke snížení sycení krve kyslíkem, z kterého plyne pocit únavy po spánku, mikrospánky během dne. Zvýšená srdeční námaha i v době odpočinku (spánku) vede k rozvoji srdečních chorob a hypertenze (zvýšeného krevního tlaku).

Pacienti jsou v naší ambulanci vyšetřeni ke zjištění možné příčiny chrápání, následně odesláni k vyšetření somnografem (přístroj snímajícím dechové pohyby během spánku, sycení krve kyslíkem a oxidem uhličitým a další parametry) ve spánkové laboratoři plicního oddělení KNTB. 
Podle výsledku tohoto vyšetření se rozhoduje buď o konzervativním, nebo o chirurgickém postupu. Ve druhém případě pacienta objednáváme k samotné operaci – plastickému zákroku v oblasti hltanové branky, kořene jazyka či nosu.

K dispozici máme operativu klasickými nástroji, ale i miniinvazivní radiofrekvenčně indukovanou termoterapii s pomocí přístroje CELON firmy Olympus. Tento přístroj umožňuje docílit stejných výsledků jako klasická chirurgie, ale s výrazně menším nepohodlím pro pacienty – operace pomocí CELONu jsou méně bolestivé a vyžadují podstatně kratší dobu léčení, je dokonce většinou možné provádět je i ambulantně. CELON umožňuje i zmenšení objemu kořene jazyka či krčních mandlí. 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky