Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O oddělení

Chod oddělení nutriční terapie zajišťují nutriční terapeutky se středoškolským, vyšším odborným a vysokoškolským vzděláním a nutriční terapeutky se specializovanou způsobilostí v oboru. Nutriční terapeut je nelékařský zdravotnický pracovník, který získal odbornou způsobilost k výkonu povolání dle zákona č. 96/2004 Sb.

Nutriční terapeutky zajišťují a garantují na úrovni stravovacího provozu léčebnou výživu, konkrétně její dietní úpravu, a to za úzké spolupráce s Oddělením stravování a Oddělením dopravy. Zajišťují tvorbu jídelních lístků, normování jednotlivých dietních pokrmů, kontrolu senzorické kvality a teplot obědových pokrmů dle platných hygienických předpisů.

Na úrovni jednotlivých lůžkových oddělení či odborných ambulancí se nutriční terapeutky zaměřují na pacienty s rizikem či rozvojem podvýživy a poskytují jim individualizovanou nutriční péči v rámci konziliárního vyšetření. Tyto konzultace s pacienty provádí nutriční terapeut na základě žádanky od lékaře. Dále provádí edukační a poradenskou činnost v oblasti klinické výživy. Ve spolupráci s lékaři a dalším zdravotnickým personálem se podílí na léčebné a diagnostické péči v rámci oboru klinická výživa.

Oddělení nutriční terapie se v rámci poskytování praxí podílí na vzdělávání studentů vysokých škol v oborech Nutriční terapeut a studentů SZŠ v oboru praktická sestra. Těmto studentům poskytujeme krom praxí na klinickém pracovišti, také pravidelné exkurze na stravovacím provoze s přednáškou o významu výživy a nutriční podpory či systému nutriční péče v naší nemocnici.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky