Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ODBĚRY KRVE BYLY V KVĚTNU UŽ BEZ OMEZENÍ, NEMOCNICE ZLÍNSKÉHO KRAJE ZAZNAMENALY VELKOU PŘÍZEŇ DÁRCŮ

Nemocnice založené Zlínským krajem obnovily během května v plném rozsahu odběry krve od dobrovolných dárců. A ti chodili ve velkých počtech. Nárůsty ve srovnání s květnem minulého roku zaznamenala hematologicko-transfuzní oddělení ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně i Kroměříži.

V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně se letos v květnu uskutečnilo 1 233 úspěšných odběrů, o rok dříve jich bylo 951. „Vstřícností a ochotou našich dárců jsme nadšení. Moc nám pomáhají. Přitom jsme sami nevěděli, v jakém počtu k nám v květnu, kdy se odběry po řadě komplikací spojených s pandemií koronaviru vrátily v zásadě k normálu, začnou chodit. V jednu chvíli jsme dokonce čelili nedostatku hned několika skupin krve. Na naši prosbu ale dárci ihned zareagovali a ochotně chodili celý uplynulý měsíc, za což jim moc děkujeme,“ prohlásila Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení zlínské nemocnice.

Uherskohradišťská nemocnice zaznamenala v uplynulém měsíci 1 135 úspěšných odběrů, o 16 více než v roce 2019. „Za ochotu k nám přijít a pomoci všem dobrovolným dárcům děkujeme. A můžeme je ujistit, že si naší spolupráce velmi vážíme,“ vzkázala Marta Černá, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení v Uherském Hradišti. 

Příznivá čísla vykázala i Vsetínská nemocnice. Jestliže v květnu roku 2019 úspěšně darovalo krev 210 lidí, letos jich bylo 244. „Po obnovení operativy bylo potřeba doplnit krevní sklady, proto nám přízeň našich dárců přišla vhod. Všem dárcům děkujeme,“ doplnila Jana Pelková, která vede i Hematologicko-transfuzní oddělení ve Vsetíně. 

Kroměřížská nemocnice ještě nemá k dispozici přesná čísla, zcela jistě však počet úspěšných odběrů krve překročí údaj z května roku 2019. „Těší nás to. Stejně jako fakt, že díky ochotě veřejnosti jsme nepocítili významný nedostatek krve ani v březnu a dubnu,“ sdělila Zdena Hřebačková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení v Kroměříži. 

Ve všech nemocnicích nyní věří, že příznivý trend bude pokračovat také v červnu. Pomoci tomu může i Světový den dárců krve, který připadá na 14. den tohoto měsíce, a který řada dárců využívá k návštěvám transfuzních oddělení. „Dobrovolní dárci krve jsou pro každou nemocnici váženými partnery. Pomáhají konkrétním pacientům, pomáhají nám v péči o ně. Jim všem za tuto ochotu a podporu děkujeme,“ vzkázal Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky