Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ODBĚROVÝ STAN BUDE V PROVOZU I PŘES VELIKONOČNÍ SVÁTKY, FUNGOVAT BUDE I LABORATOŘ

Provoz odběrového stanu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se nepřeruší ani během Velikonoc. Lidé se tak mohou nechat otestovat na covid-19 i na Velký pátek a na Velikonoční pondělí. Zdravotníci budou ve stanu provádět jak antigenní testy, tak rovněž odběry pro PCR testování. Odebrané vzorky budou už během svátků zpracovávat a vyhodnocovat jejich kolegové v laboratořích Oddělení lékařské mikrobiologie. Zájem veřejnosti zvláště o antigenní testy je stále velký, zlínská nemocnice proto už od příštího týdne opět prodlouží víkendovou provozní dobu odběrového stanu.

„Počty pacientů hospitalizovaných s covidem na našich odděleních bohužel stále narůstají. Testování v tuto chvíli považujeme za velmi důležité, proto jsme nechtěli nechat obyvatele regionu bez možnosti absolvovat test během nadcházejících velikonočních svátků. Všichni se určitě těší na čtyři dny volna, ale zdravotníci volno nemají a budou k dispozici našim pacientům i lidem, kteří zamíří do našeho odběrového stanu. Určitě si za to zaslouží poděkování a obdiv,“ uvedla Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.


Odběrový stan zlínské nemocnice je v provozu od 7 do 19 hodin ve všední dny a od 8 do 15 hodin o víkendu. Pátek 2. dubna a pondělí 5. dubna jsou v letošním roce svátečními dny, odběrový stan bude ale v provozu vždy od 8 do 15 hodin. V sobotu 3. dubna a v neděli 4. dubna bude v provozu od 8 do 19 hodin. Během prodlouženého víkendu přijdou do práce i laboranti z oddělení lékařské mikrobiologie zlínské nemocnice, aby zpracovali vzorky odebrané pro PCR testování a ty tak na vyhodnocení zbytečně nečekaly. 
 
Už na začátku března rozšířila zlínská nemocnice kapacity pro antigenní testy, prodloužila provozní dobu ve všední dny až do večerních hodin a přidala i víkendové termíny. Za březen provedli zdravotníci v odběrovém stanu přes 7,5 tisíce antigenní testů, v únoru jich přitom byla necelá polovina. „Zájem o antigenní testy je stále velký, denně jsme jich schopni provést více než tři sta, termíny se ale rychle plní. Od příštího týdne tedy o dvě hodiny zkrátíme časy odběrů pro PCR testování a naopak prodloužíme o čtyři hodiny víkendové odběry pro antigenní testování. Snad se nám podaří uspokojit maximum zájemců o testy,“ doplnila Kamila Slabáková s tím, že celkově v březnu provedli zdravotníci v odběrovém stanu přes 17 tisíc odběrů.

Od úterý 6. dubna budou odběry pro PCR testy probíhat ve všední dny od 7 do 17 hodin (dosud byly od 7 do 19 hodin) a o víkendech od 8 do 15 hodin. Antigenní testování bude probíhat ve všední dny nadále od 7 do 19 hodin a o víkendech od 8 do 19 hodin (dosud byly od 8 do 15 hodin). Všichni zájemci o antigenní i PCR testování si musí svůj termín předem rezervovat prostřednictvím objednávkového kalendáře, který je spolu s dalšími informacemi dostupný na webu www.kntb.cz/odberove-misto.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky