Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Odběrový stan bude v provozu i přes velikonoční svátky, fungovat bude i laboratoř

31.3.2021

Provoz odběrového stanu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně se nepřeruší ani během Velikonoc. Lidé se tak mohou nechat otestovat na covid-19 i na Velký pátek a na Velikonoční pondělí. Zdravotníci budou ve stanu provádět jak antigenní testy, tak rovněž odběry pro PCR testování. Odebrané vzorky budou už během svátků zpracovávat a vyhodnocovat jejich kolegové v laboratořích Oddělení lékařské mikrobiologie. Zájem veřejnosti zvláště o antigenní testy je stále velký, zlínská nemocnice proto už od příštího týdne opět prodlouží víkendovou provozní dobu odběrového stanu.

„Počty pacientů hospitalizovaných s covidem na našich odděleních bohužel stále narůstají. Testování v tuto chvíli považujeme za velmi důležité, proto jsme nechtěli nechat obyvatele regionu bez možnosti absolvovat test během nadcházejících velikonočních svátků. Všichni se určitě těší na čtyři dny volna, ale zdravotníci volno nemají a budou k dispozici našim pacientům i lidem, kteří zamíří do našeho odběrového stanu. Určitě si za to zaslouží poděkování a obdiv,“ uvedla Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Odběrový stan zlínské nemocnice je v provozu od 7 do 19 hodin ve všední dny a od 8 do 15 hodin o víkendu. Pátek 2. dubna a pondělí 5. dubna jsou v letošním roce svátečními dny, odběrový stan bude ale v provozu vždy od 8 do 15 hodin. V sobotu 3. dubna a v neděli 4. dubna bude v provozu od 8 do 19 hodin. Během prodlouženého víkendu přijdou do práce i laboranti z oddělení lékařské mikrobiologie zlínské nemocnice, aby zpracovali vzorky odebrané pro PCR testování a ty tak na vyhodnocení zbytečně nečekaly. 
 
Už na začátku března rozšířila zlínská nemocnice kapacity pro antigenní testy, prodloužila provozní dobu ve všední dny až do večerních hodin a přidala i víkendové termíny. Za březen provedli zdravotníci v odběrovém stanu přes 7,5 tisíce antigenní testů, v únoru jich přitom byla necelá polovina. „Zájem o antigenní testy je stále velký, denně jsme jich schopni provést více než tři sta, termíny se ale rychle plní. Od příštího týdne tedy o dvě hodiny zkrátíme časy odběrů pro PCR testování a naopak prodloužíme o čtyři hodiny víkendové odběry pro antigenní testování. Snad se nám podaří uspokojit maximum zájemců o testy,“ doplnila Kamila Slabáková s tím, že celkově v březnu provedli zdravotníci v odběrovém stanu přes 17 tisíc odběrů.

Od úterý 6. dubna budou odběry pro PCR testy probíhat ve všední dny od 7 do 17 hodin (dosud byly od 7 do 19 hodin) a o víkendech od 8 do 15 hodin. Antigenní testování bude probíhat ve všední dny nadále od 7 do 19 hodin a o víkendech od 8 do 19 hodin (dosud byly od 8 do 15 hodin). Všichni zájemci o antigenní i PCR testování si musí svůj termín předem rezervovat prostřednictvím objednávkového kalendáře, který je spolu s dalšími informacemi dostupný na webu www.kntb.cz/odberove-misto.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn