KNTB logo

ODBĚROVÝ COVID STAN DNES VE ZLÍNĚ KONČÍ, NEMOCNICE BUDOU ODEBÍRAT STĚRY V AMBULANCÍCH

Odběrový stan v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ukončí v pátek 29. května v 19 hodin svůj provoz. Zdravotníci v něm více než deset týdnů odebírali stěry lidem, u nichž praktičtí lékaři nebo krajští hygienici rozhodli o tom, že se vzhledem k probíhajícím příznakům onemocnění COVID-19 mají nechat otestovat. Od pondělí 1. června začnou tuto činnost zajišťovat vyčleněné odběrové ambulance v jednotlivých nemocnicích, vždy ale pouze pro obyvatele daného okresu.

V Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně vznikne nové odběrové místo ve 20. pavilonu, kde sídlí infekční ambulance. Odběry zde budou probíhat opět pouze u osob odeslaných praktickým lékařem nebo epidemiologem, a to ve všední dny v době od 7.00 do 15.30 hodin. „Odběrová ambulance bude sloužit pouze pro pacienty z okresu Zlín, což je nutné dodržovat kvůli její kapacitě. Stejný princip, tedy trvalé bydliště člověka odeslaného k testování na koronavirus, budou uplatňovat i další nemocnice Zlínského kraje,“ upozornila Monika Dlesková, vrchní sestra Oddělení urgentního příjmu, která odběrovou činnost ve zlínské nemocnici koordinuje. 

Uherskohradišťská nemocnice bude odebírat vzorky u pacientů podezřelých na onemocnění COVID-19 také pouze během pracovních dnů v čase od 7.00 do 15.30 hodin v infekční ambulanci nacházející se v budově E. Také ve Vsetínské nemocnici bude odběrové místo fungovat od pondělí do pátku v čase od 7.00 do 15.00 hodin v prostorách infekční ambulance. V Kroměřížské nemocnici bude v provozu dosavadní odběrová buňka na parkovišti u výjezdu z areálu, odběry v ní budou probíhat v pracovní dny od 7.00 do 12.00 hodin.

Odběrový stan v areálu zlínské nemocnice byl umístěn na parkovišti za budovou Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Uskutečnilo se v něm zdaleka nejvíce odběrů od pacientů s podezřením na onemocnění COVID-19, od jeho otevření 18. března jich bylo více než 6500. V další činnosti bude ještě po celý červen pokračovat odběrová sanitka, která vyjíždí z krajské nemocnice a zajišťuje odběry u pacientů doma. Vyjíždět bude do celého kraje každý den včetně víkendů, fungovat bude nadále ve dvanáctihodinovém pracovním režimu. V ostatních nemocnicích už byly výjezdy v polovině května ukončeny.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.