Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Od pondělí se ruší zákaz návštěv v nemocnicích, umožněny budou za splnění konkrétních podmínek

14.5.2021

Od pondělí 17. května se ruší zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních akutní péče. Na základě opatření Ministerstva zdravotnictví ČR budou v nemocnicích platit stejná pravidla, jaká už platí pro návštěvy v léčebnách dlouhodobě nemocných či hospicích. Pravidla musí respektovat i průvodci u porodu. 

Návštěvy pacientů v nemocnicích budou od začátku příštího týdne umožněny osobám, které se prokáží certifikátem o kompletním naočkování nebo potvrzením o prodělání onemocnění COVID-19 v předchozích 180 dnech nebo negativním antigenním či PCR testem, který nebude starší 48 hodin. Návštěva bude umožněna i osobám, které podstoupily před 21 a více dny první dávku očkování.Je zároveň nutné, aby návštěvníci nejevili klinické známky akutního onemocnění, tedy neměli zvýšenou teplotu či kašel. 
 
Z vydaného opatření ministerstva zdravotnictví dále vyplývá, že návštěvy budou muset použít respirátor třídy KN95/FFP2 nebo vyšší bez výdechového ventilu. 
 
Návštěvu bude moci vykonat u pacienta vždy maximálně jedna osoba, doba návštěvy je omezena na 15 minut. Přijít na návštěvu je doporučeno v časovém úseku od 14 do 17 hodin. 
Na tzv. covid stanicích, kde se léčí pacienti s tímto onemocněním, nadále zákaz návštěv.
 
Povinnost předložit certifikát o kompletním naočkování nebo potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 v předchozích 90 dnech nebo negativní antigenní či PCR test, který nebude starší 48 hodin, se od pondělí 17. května vztahuje také pro průvodce u porodu. Těm navíc bude zamezen kontakt s ostatními rodičkami. Porody s jejich přítomností budou probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn