Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Členění oddělení

LŮŽKOVÁ ČÁST

Oční oddělení poskytuje  komplexní lůžkovou péči jako jediné pracovište v kraji.

Disponuje jedním nadstandardním pokojem s možností dvou lůžek a dále šesti třílůžkovými standardními pokoji se sociálním zařízením. Nadstandardní pokoj je vybaven plazmovou TV, lednicí, přípojkou na internet a bezbariérovým vstupem do samostatné koupelny a WC. Všechny pokoje jsou vybaveny wi-fi připojením.

OPERAČNÍ SÁLY

Spektrum operačních výkonů oddělení: 

Moderní mikrochirurgické operace šedého zákalu s implantací nejkvalitnějších nitroočních čoček včetně refračních výkonô s implantací multifokálnich čoček. Operace jsou v naprosté většině případů prováděny ambulantně

Chirurgie sítnice a sklivce - pars plana vitrektomie při postižení sítnice diabetem, při věkem podmíněných změnách sítnice, operace odchlípené sítnice i nemocí vitreomakulárniho rozhraní

Transplantace oční rohovky, transplantace amniové membrány, chelace rohovky, operace pterygia

Operace šilhání - u dětí i dospělých včetně technik nastavitelných stehů

Operace zeleného zákalu - trabekulektomie, implantáty, cyklokrykoagulace a cyklofotokoagulace

Plastické operace víček, korekce chybného postavení víček (ektropium, entropium, ptóza, excize kožních nádorů s následným histologickým vyšetřením 

AMBULANTNÍ ČÁST

Poskytované služby ve specializovaných ambulancích

Strabologická ambulance - péče o dětské i dospělé pacienty se šilháním

Pedooftalmologická ambulance - péče o oční onemocnění v dětském věku

Glaukomová ambulance - péče o pacienty se zeleným zákalem,

Rohovková ambulance – péče o pacienta s vrozeným nebo získaným onemocněním rohovky

Ambulance okuloplastické chirurgie - konzultace operací víček, kožních lézí, konzultace i samotní aplikace botulotoxínu a kyselinou hyaluronovou

Vitreoretinální ambulance - Vitreoretinální ambulance specializuje se na onemocnění sítnice a sklivce, zvláště pacientů postižených odchlípením sítnice, cévními onemocněními sítnice, diabetickou retinopatií a diabetickým makulárním edémem, onemocněním rozhraní sítnice – sklivec, krvácením do nitra oka, poúrazovými stavy, atd.

Refrakční ambulance - korekce dioptrických vad, odstranění dioptrií na dálku i blízko, navržení optimálního chirurgického postupu

Makulární centrum - zajišťuje léčbu onemocnění sítnice antiVEGF terapii jako jediné ve Zlínském kraji, léčba je po splnění podmínek hrazena ze zdravotního pojištění

Používané antiVEGF preparáty - Lucentis, Eylea, Beovu. Používané depotní preparáty Ozurdex.

Uveální ambulance - Ambulance pro léčbu uveitid je součástí mezioborové spolupráce o pacienty s nitroočními záněty. Je poskytována komplexní diagnosticko-léčebná a konziliární péče.

Neonatologická ambulance- se specializuje na oftalmologickou péči o novorozence s onemocněním sítnice (retinopatie nedonošených), nejen na diagnostiku choroby, ale i léčbu sítnice laserovou fotokoagulací nebo léčbu antiVEGF preparáty 

Oční oddělení zajišťuje jako jediné pracoviště ve Zlínském kraji nepřetržitou pohotovostní službu včetně ošetření závažných očních úrazů. 

OČNÍ ODD. VSETÍN

Oční oddělení nemocnice Vsetín je od května 2019 detašovaným pracovištěm očního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Vsetínské pracoviště poskytuje komplexní diagnostickou péči specializovaných poraden, oční diabetologické poradny, sítnicové poradny a všeobecné konziliární ambulance pro pacienty s komplikovanými chorobami.

Kromě běžných přístrojů používáme také řadu moderních zařízení, jako optický koherentní tomograf (OCT) Spectralis, analyzátor předního segmentu a rohovkový topograf Sirius, vyšetření ultrazvukem jak zadní, tak i přední části oka (ultrazvuková biomikroskopie, UBM), vyšetření fluorescenční angiografií nebo lasery určené k ošetření sítnice, duhovky (iridotomie) nebo druhotného šedého zákalu (kapsulotomie).

Oční oddělení navíc disponuje vlastním operačním sálem, kde je realizovaná operace šedého zákalu, plastické operace víček a drobné plastické výkony.

  • Objednání na tel. č. tel.: +420 571 818 336
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky