Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Oční oddělení KNTB slaví úspěch s nejlepší kazuistikou na Zlínském očním festivalu

Zlínský oční festival je významným setkáním očních lékařů a zdravotních sester, pořádaný pod záštitou oční kliniky Gemini. Letos se konal již pošestnácté. Festivalu se koncem března zúčastnilo téměř 400 lékařů a 200 zdravotních sester z České i Slovenské republiky a z Polska.

Odborníci z oboru očního lékařství si na festivalu tradičně vyměňují zkušenosti z praxe a přednášejí odborné příspěvky – kazuistiky. Kazuistika nebo též případová studie je přednáška určitého medicinského případu u jednoho pacienta. Na závěr hlasují účastníci i odborná porota o nejlepší kazuistice. Letos shodně vybrali očního lékaře Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Jana Pohanku a jeho přednášku „Nádory orbity-chirurgický přístup“.

KNTB je jedno z mála pracovišť v České republice, kde lékaři očního oddělení ve spolupráci s kolegy z oddělení ústní, obličejové a čelistní chirurgie provádějí operace nádorů očnice (orbity).

„Nádory očnice jsou vzácná diagnóza a ani většina kolegyň a kolegů z oboru se s tímto onemocněním nesetkává často. Tato problematika je pro ně nová a zajímavá. To byl asi hlavní důvod, proč kazuistika tak zaujala,“ uvedl mladý lékař Jan Pohanka a dodal: „Jednalo se o případ 69leté pacientky, která se k nám dostavila kvůli exoftalmu (vypoulení) pravého oka. Po vyšetření v naší ambulanci a doplnění zobrazovacích metod jsme zjistili ohraničený tumor v očnici, který jsme následně ve skvělé spolupráci s naším oddělením ústní, čelistní a obličejové chirurgie pod vedením prim. Jiřího Šimka vyjmuli. Pacientka je nyní zcela zdravá a bez jakýchkoliv potíží.“

Zdroj: Zlínský oční festival, Foto: Renata Přikrylová

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky