KNTB logo

OČKOVAT DO OBCÍ VYRAZIL I MOBILNÍ TÝM BAŤOVKY

Komárov, Halenkovice a Tlumačov. Do těchto tří obcí dnes vyrazil mobilní očkovací tým Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB), která se tak zapojila do kampaně organizované Zlínským krajem. Jeho cílem je pomoci zvýšit proočkovanost obyvatel proti onemocnění covid-19. Během šesti výjezdů navštíví mobilní týmy celkem 18 obcí na Zlínsku, kde je dosavadní proočkovanost pod 52 procenty a u seniorů nad 60 let nižší než 75 procent. 
„Mobilní tým bude aplikovat hlavně jednodávkovou vakcínu Janssen. Pokud budou zájemci chtít dvoudávkové vakcíny Comrinaty nebo Spikevax, aplikujeme u nich první dávku a pro druhou si přijdou k nám do očkovacího centra,“ sdělil Michal Pisár, primář urgentního příjmu zlínské nemocnice a koordinátor očkovacího centra a mobilních týmů. 
Zájemci o očkování z obcí, které mobilní týmy navštíví, nemusí být předem registrovaní. S oznámením termínů, kdy a kde bude možné si nechat vakcínu aplikovat, pomáhají i starostové, potřebné údaje lze nalézt i na webu https://www.kr-zlinsky.cz/vyjezd-mobilniho-ockovaciho-tymu-aktuality-17232.html. 
V mobilním týmu zlínské nemocnice, který bude mít vždy tříčlenné složení, se postupně vystřídají tři lékaři a pět sester, které vždy doplní řidič ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Ta také poskytne výjezdové vozidlo. „K téhle práci jsem si odskočila z mateřské dovolené, vnímám, že je potřeba pomoci. Vím také, že jde o zcela výjimečnou situaci, očkování v terénu se možná už nebude opakovat,“ svěřila se lékařka Petra Koňaříková před dnešním odjezdem prvního týmu. „Určitě půjde o zajímavou zkušenost. A je jen dobře, že tímto způsobem umožníme očkování i lidem, kteří by si pro něj jinak nešli, protože to mají do očkovacího centra daleko,“ připojila se zdravotní sestra Nikol Číková. 
 
Seznam obcí, které v příštích dnech navštíví mobilní očkovací tým KNTB:
  • Středa 8. září: Trnava (od 8.00 do 10.00, očkovací místo: obecní úřad), Dešná (10.30 – 12.00, očkovací místo: obecní úřad), Lutonina (12.30 – 14.00, očkovací místo: kulturní dům nebo místnost na fotbalovém hřišti), Ublo (14.30 – 16.00, očkovací místo: bude upřesněno)
  • Pátek 10. září: Provodov (8.00 – 10.00, očkovací místo: prostory praktického lékaře), Kaňovice (10.30 – 12.00, očkovací místo: ordinace obvodního lékaře), Lipová (13.00 – 15.00, očkovací místo: sál, bude upřesněn)
  • Úterý 14. září: Újezd (8.30 – 10.30, očkovací místo: obecní úřad), Vlachova Lhota (11.00 – 13.00, očkovací místo: kulturní dům), Poteč (13.30 – 15.30, očkovací místnost: kulturní místnost)
  • Středa 15. září: Valašské Příkazy (9.00 – 11.00, očkovací místo: obecní úřad), Študlov (11.30 – 14.00, očkovací místnost: kulturní dům)
  • Čtvrtek 16. září: Nedašova Lhota (9.00 – 11.00, očkovací místo: obecní úřad), Nedašov (11.30 – 14.00, očkovací místo: čekárna u praktického lékaře), Rokytnice (14.30 – 16.00, očkovací místo: bude upřesněno)
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.