Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

OCENĚNÁ SETRA BARBORA TOMŠŮ ŘÍKÁ, ŽE NEMOHLA ZŮSTAT STÁT STRANOU

Dlouhé vteřiny přemýšlela a potom řekla: „Nemohla jsem zůstat stát stranou. Pacientů bylo moc, hodila se každá ruka. Proto jsem nabídla pomoc.“ Těmito slovy vysvětlila zdravotní setra Barbora Tomšů, proč během vrcholící pandemie koronaviru brala noční služby v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně (KNTB) a na jedné z tzv. covidových stanic pomáhala pečovat o pacienty s těžkými průběhy tohoto onemocnění. Na denní služby chodit nemohla, protože je tohoto času na mateřské dovolené a doma se stará o tři děti. Za její postoj a pomoc se jí nyní dostalo pro ni nečekaného ocenění: v anketě Osobnost roku 2020 ve Zlínském kraji byla vyhlášena na 4. místě.
O Baťovku se Barbora Tomšů zajímá i během mateřské dovolené, s kolegyněmi a kolegy je v kontaktu hlavně přes sociální sítě. Na podzim loňského roku tak věděla o zhoršující se situaci, o chybějícím personálu a prudce vzrůstajících počtech covidových pacientů. A rozhodla se zareagovat na výzvu o pomoc. „Rozhodující bylo, že mě v mém rozhodnutí podpořil manžel a děti. Věděli, že se musím do Baťovky vrátit. Byla jsem v ní od listopadu do dubna letošního roku. Tehdy se situace natolik zlepšila, že jsme my, co jsme přišli pomáhat, už nebyli potřeba,“ vzpomínala.
Byl to krušný půlrok. Barbora Tomšů pracovala před odchodem na mateřskou dovolenou na novorozeneckém oddělení, kde, jak říká, končily příběhy happyendem. Jiné to bylo na covidové stanici, při péči o dospělé pacienty často bojující o život. „Pro všechny to byla tvrdá zkušenost, do značné míry nepřenosná. Všichni jsme se s ní museli vypořádat,“ přiznala. A dodala, že zdravotníci měli strach nejen o své pacienty, ale také o to, zda z rizikového prostředí nepřenesou nákazu na své blízké. 
Dnes na „covidovou“ etapu svého profesního života jen vzpomíná, pokud ji to tedy její tři děti a shon kolem nich dovolí. Připomněly jí ji také výsledky ankety Osobnost roku 2020 ve Zlínském kraji, kde se umístila, ve společnosti řady respektovaných osobností, na čtvrtém místě. „Překvapilo mě to. Beru to tak, že jsem tuhle poctu dostala za všechny své kolegyně a kolegy. A moc jim ji přeji,“ vzkázala.
Zmíněná anketa prokázala, jak veřejnost oceňuje péči a nasazení, kterou Baťovka poskytovala covidovým pacientům a nejen jim. V desítce oceněných osobností se totiž kromě zdravotní sestry Barbory Tomšů umístili i neurochirurg a předseda představenstva KNTB Michal Filip (2. místo) a traumatolog, člen představenstva KNTB a lékař týmu fotbalistů Fastavu Zlín Marcel Guřan (7. místo).
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky