Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

O stáže v KNTB je zájem mezi studenty ze zahraničí

Studenti Joonas a Kaipo studují třetí ročník oboru zdravotní sestra na univerzitě v Tampere ve Finsku. Začátek jara však tráví ve Zlíně v Krajské nemocnici T. Bati, kde momentálně absolvují odbornou stáž. Tu zahájili praxí na urgentním příjmu a přes kardiologické oddělení a jednotku následné intenzivní péče na oddělení ARIM se dostanou i na chirurgii nebo gynekologicko-porodnické oddělení.

Právě pestrost stáže a možnost dostat se na více oddělení oceňují nejvíce. „Už jsme tady viděli mnoho zajímavých věcí, které jsme v nemocnici v Tampere nikdy neviděli, i když víme, že tam jsou. Například operačního robota jsme viděli během operace až tady ve Zlíně. Obecně jsou pro nás právě operace v rámci této stáže to nejzajímavější,“ chválí si Kaipo. Joonas je rád za lidský přístup ze strany zdravotnického personálu: „Musím říct, že všichni lidé, které jsme zatím v nemocnici potkali, byli velmi milí a nápomocní a každý je na nás moc hodný.“ Přestože jdou k pacientům vždy v doprovodu zdravotního personálu, naučili se pár základních frází v češtině, aby mohli s pacienty komunikovat. „Pro mě osobně je tady nejtěžší právě to, že nemůžu na plno komunikovat s pacientem. Normálně jsem zvyklý komunikaci během péče věnovat hodně pozornosti. Je důležité jim vše vysvětlovat, ale také naslouchat, vnímat jejich potřeby,“ dodává Joonas. Oba studenti se shodují, že zdravotní systém, kvalita péče a vybavení jsou srovnatelné s tím, na co jsou zvyklí ze své domoviny.

Díky spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně nejsou v nemocnici studenti ze zahraničí poprvé, ani naposledy. „Na podzim u nás odbornou stáž absolvovaly studentky z Francie a zájem je velký i pro nadcházející akademické semestry," uvedl proděkan Fakulty humanitních studií UTB, koordinátor těchto stáží v Krajské nemocnici T. Bati a vedoucí nelékařský pracovník na ortopedickém oddělení PhDr. Mgr. Petr Snopek, Ph.D. 

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky