Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Nový přístroj v KNTB výrazně zkrátí dobu léčby sepse

Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně zakoupila pro oddělení lékařské mikrobiologie nový systém dRAST společnosti Quantamatrix. Systém, dodaný firmou Axonlab, bude pomáhat lékařům s poskytováním optimální antibiotické léčby pro pacienty se sepsí.

 Zlínská krajská nemocnice uvedla toto zařízení jako první v České republice do rutinního provozu. „Tím jsme výrazně zlepšili diagnostiku a významně zkrátili dobu léčby septických pacientů. První výsledky antibiotické citlivosti máme již za čtyři hodiny po odběru z pozitivní hemokultury, navíc fungující pro širokou škálu bakterií, které způsobují sepsi. Systém využívá patentované technologie spojené s optikou, mikrofluidním inženýrstvím a umělou inteligencí, sbírku více než 30 milionů datových bodů o růstu bakterií. Ve srovnání s konvenčními metodami dRAST efektivně zkracuje dobu dosažení výsledků o dva až tři dny,“ uvedla MUDr. Nataša Bartoníková, primářka Oddělení léčebné mikrobiologie Krajské nemocnice T. Bati.

Obsluha nového systému je jednoduchá a umožňuje kontinuální provoz přístroje. Nadstandardní knihovna patogenů a široké spektrum antibiotik v návaznosti na napojení na expertní systém EUCAST zaručuje přesnou a dostupnou diagnostiku.

„Sepse je extrémní reakce těla na bakteriální infekci v krevním řečišti. Pokud k ní dojde, septický šok spouští v těle řetězovou reakci, vedoucí k poškození tkání a selhání orgánů. Když se správně a rychle neléčí, vede až k smrti. Léčba sepse je boj s časem, sepse si „vyžádá“ život každé 2,8 sekundy a statisticky je nejčastější příčinou úmrtí v nemocnicích. Jakékoli zpoždění v léčbě snižuje míru přežití pacienta o 7–9 % za hodinu,“ dodala primářka mikrobiologie KNTB MUDr. Nataša Bartoníková.

 

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky