Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Nový primář neurologie má ve Zlíně mnoho plánů

Neurologické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně vede nově prof. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., FESO. Mezinárodně uznávaný odborník má s oddělením velké plány, ze kterých mohou do budoucna těžit pacienti i zdravotníci.

Profesor Robert Mikulík se v oblasti neurologie dlouhodobě zaměřuje na cévní mozkové příhody. Většinu své profesní kariéry strávil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně, kde i nadále zůstává vedoucím cerebrovaskulárního výzkumného týmu v Mezinárodním centru klinického výzkumu. Je mimo jiné zakladatelem a předsedou Národní výzkumné iktové sítě Stroczech, zakladatelem a koordinátorem RES-Q (Registr kvality iktové péče Evropské iktové organizace, užívaný 2 000 nemocnicemi v 95 zemích světa) nebo spoluautorem strategie Evropského akčního plánu v oblasti cévních mozkových příhod 2018-2030. Je rovněž členem mnoha mezinárodních a národních organizací, například Evropské iktové organizace, kde vede program pro zlepšení iktové péče ve východní Evropě, Rady pro osvětovou kampaň Světové iktové organizace nebo členem výboru Cerebrovaskulární sekce České neurologické společnosti ČLS JEP.

„Rád bych ve Zlíně navázal na snahu předchozího vedení neurologie a zaměřil se na zlepšení personální situace, která by umožnila zlepšit lékařskou péči pacientů na neurologickém oddělení. Myslím si, že také mohu zvýšit atraktivitu pracoviště a případně pomoci získat prostředky z grantů, s čímž mám ze své výzkumné činnosti velké zkušenosti,“ zmínil prof. Robert Mikulík, primář Neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a dodal: „Chtěl bych se jako primář také zaměřit na zlepšování kvality poskytované péče i na potřeby pacientů včetně jejich vzdělávání. Rád bych například využil příručku pro pacienty po cévní mozkové příhodě, kterou jsme již vytvořili pro Brno, a nabídl ji zdejším pacientům a jejich rodinám jako vodítko při rekonvalescenci.“

Plánů do budoucna má Robert Mikulík opravdu mnoho. „V budoucnu by naší společnou ambicí ve zlínské krajské nemocnici mohlo být vytvoření Centra vysoce specializované cerebrovaskulární péče. Výhod by bylo mnoho: odstranění dlouhých transportů pacientů do jiných nemocnic, a tím více vyléčených pacientů, také ekonomický přínos, a zvýšení erudice a motivace personálu.“

Nový primář by také chtěl neurologické oddělení aktivně zapojit do Národní iktové výzkumné sítě StroCzech, což by pro KNTB mohlo mimo jiné znamenat zvýšení počtu vědeckých výsledků nebo v rámci realizace projektů této sítě také možnost karierního posunu lékařského i ošetřovatelského personálu. „Moc se mi líbí, že tady na neurologii panuje vzájemný respekt mezi lékaři, sestrami a dalšími pracovníky, a rovněž vůle ke spolupráci. Mají také neskutečné nasazení, za což jim moc děkuji. Zaznamenal jsem, a to i z dalších oddělení nemocnice, zájem o rozvoj výzkumné činnost. I to je benefit, který bych mohl nabídnout,“ uvedl profesor Robert Mikulík.

„Před nástupem jsem studoval historii Baťovy nemocnice a dočetl jsem se, že se dr. Albert, její první ředitel, v řízení péče inspiroval americkou Mayo Clinic. Sám jsem na Mayo Clinic absolvoval několik pobytů a již přes 10 let spolupracujeme s prof. Brownem, přednostou tamní neurologické kliniky, na společném výzkumu. Prof. Brown výraznou měrou přispěl k tomu, že jsme v České republice založili neuroepidemiologický program, díky kterému dnes máme mnohem přesnější data o výskytu cévních mozkových příhod i o rozdílnosti v jednotlivých regionech. Rád bych sem prof. Browna pozval, myslím že by to bylo pro obě strany velmi obohacující a emotivní. A ještě jedna poznámka – Zlín je kolébkou novodobé cévní neurologie, a to díky doc. Zbyňku Kalitovi, který zde dříve působil a byl pro moji generaci učitelem i velkou inspirací. Mám tedy k jeho bývalému pracovišti úctu – rád bych na něj navázal a vrátil do Zlína jeho tradiční vzdělávací akce pro cévní neurology. Věřím, že se mi to podaří. Již v září plánujeme první národní akci pro iktová centra právě ve Zlíně,“ dodal prof. Robert Mikulík, Ph.D., FESO, primář Neurologického oddělení KNTB.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky