Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Nová hematologická linka v KNTB zlepší a zrychlí diagnostiku

Hematologicko-transfuzní oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně zprovoznilo novou hematologickou linku za 10,8 milionů korun. Přístroje, které jsou součástí linky, mimo jiné zlepší diagnostiku onemocnění krve nebo změny krevního obrazu u pacientů, a byly pořízeny v rámci dotačních projektů IROP (REACT-EU).

Hematologická linka se skládá ze dvou hematologických analyzátorů, které měří a vyšetřují parametry periferní (krev, obíhající v celém těle) krve, případně i buňky dalších tělních tekutin. Součástí linky je také navazující nátěrový a barvící automat. „Automat vygeneruje velmi tenkou vrstvu periferní krve na sklíčko a nabarví ji. Pak se sklíčko automaticky přesune do přístroje digitální morfologie, který má v sobě zabudovaný mikroskop. Ten převede obraz do digitální formy, vyhodnotí buňky periferní krve, roztřídí jednotlivé druhy bílých krvinek a navrhne jejich hodnocení,“ popisuje MUDr. Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení Krajské nemocnice T. Bati a dodává: „Linka obsahuje také program pro hodnocení a upozorňuje na patologie jednotlivých buněk. Rozhoduje, které vzorky by se měly přeměřit, zachytí lépe nestandardní výsledky.  Celkově pomáhá zlepšovat diagnostiku onemocnění krve nebo změny krevního obrazu u pacientů a zrychlí mikroskopické hodnocení, zvyšuje bezpečnost diagnostiky a snižuje riziko záměny vzorků nebo nepodchycení některých patologických stavů.“

Nová hematologická linka znamená pro oddělení velký posun v diagnostice i například možnost přeposílání obrazu periferní krve ke konzultacím na jiná pracoviště. Hematologicko-transfuzní oddělení KNTB je nyní přístrojově nejlépe vybaveným ve Zlínském kraji. „Linka slouží nejen pro pacienty hematologického oddělení. Vyšetřuje vzorky všech pacientů z nemocnice,“ doplňuje primářka Jana Pelková.

Na Hematologicko-transfuzním oddělení KNTB diagnostikují zdravotníci pacienty s onemocněním krvetvorby – chudokrevností, poruchami bílých krvinek, leukemií. Léčí také pacienty s poruchami krevních destiček nebo krevního srážení.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky