Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

NEUROCHIRURGIE KNTB MÁ K DISPOZICI UNIKÁTNÍ 3D RTG ZOBRAZOVACÍ SYSTÉM

Neurochirurgické oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) používá unikátní robotický 3D RTG zobrazovací systém Loop-X, který je jediný svého druhu v České republice. Přístroj je velmi přesným zobrazovacím a navigačním nástrojem při náročných neurochirurgických výkonech, mezi které patří složité operace při poraněních, nádorovém postižení a také degenerativním onemocnění páteře. Je využitelný také v dalších oborech chirurgie, zejména v traumatologii.
Vzhledem ke složitosti přístroje byla náročná i jeho instalace, která trvala dva týdny. „Práce s tímto přístrojem vyžadovala některé změny v operačních postupech a bylo nutné si na tyto změny zvykat. Po odzkoušení přístroje a zaškolení personálu s ním již pravidelně operujeme. Naše dosavadní zkušenost potvrzuje, že jde o skutečně špičkový přístroj, který je pro naší práci obrovským přínosem.“ konstatoval Petr Linzer, primář Neurochirurgického oddělení KNTB. 
3D RTG zobrazovací systém Loop-X je výrobkem společnosti Brainlab. Mezi jeho největší přednosti patří možnost přesného peroperačního zobrazení, plánování a zavádění implantátů do páteře. Umožňuje také kvalitní peroperační zobrazení i v nepřehledných úsecích páteře a disponuje mimořádně velkou plochou zobrazení. V jeho možnostech je individuální dávkování rentgenového záření a je proto šetrný vůči pacientům i personálu. „Využíváme jej s u nás již používaným systémem neurochirurgické navigace. Dohromady tvoří velice účinný systém, který nám umožňuje realizovat i ty nejobtížnější zákroky,“ prohlásil neurochirurg a předseda KNTB Michal Filip, který si práci s 3D RTG zobrazovacím systémem Loop-X také vyzkoušel. 

Pořízení nového přístroje vyšlo na téměř 11 milionů korun bez DPH. KNTB investici uhradila ze svého rozpočtu.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky