Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Nemocnice zmírnila zákaz návštěv alespoň v porodnici, v regionu je stále vysoký počet infekcí

Za pacienty hospitalizovanými v Uherskohradišťské, Vsetínské a Kroměřížské nemocnici mohou znovu návštěvy, nemocnost v těchto regionech podle krajských hygieniků poklesla. Tři ze čtyř nemocnic založených Zlínským krajem tak od dnešního dne ruší zákaz návštěv na všech svých lůžkových odděleních. Na Zlínsku je nemocnost stále vysoká, Krajská nemocnice T. Bati tak prozatím alespoň zmírnila opatření v porodnici, na ostatních lůžkových odděleních zákaz návštěv dál platí. Nemocnice Zlínského kraje vyhlásily zákazy před třemi týdny kvůli nárůstu počtu chřipkových onemocnění.

„V nemocnicích v Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži jsou ode dneška návštěvy znovu povoleny, což je určitě dobrá zpráva pro pacienty i jejich blízké. Zákaz návštěv je pro ně vždycky nepříjemný, proto jsme jej zrušili ihned, jakmile to podle doporučení hygieniků bylo možné. Na Zlínsku bohužel nemocnost stále dosahuje epidemických hodnot. Zmírnili jsme tedy alespoň opatření v porodnici, ale prosíme, aby lidé omezení respektovali a návštěvu i v tomto případě odložili, pokud se opravdu necítí dobře. Věřím, že snad už brzy budeme moci návštěvy i ve zlínské nemocnici znovu plošně povolit,“ uvedl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Zákaz návštěv tedy i nadále platí na všech lůžkových odděleních Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Mírnější je toto opatření pouze na Gynekologicko-porodnickém oddělení a Novorozeneckém oddělení zlínské nemocnice, kde jsou návštěvy příbuzných povoleny v době od 14 do 18 hodin, návštěvy mohou přicházet v maximálním počtu dvou osob a neměly by s sebou brát malé děti do deseti let věku, návštěvu svých blízkých by i na těchto odděleních měli zcela jistě odložit lidé s příznaky akutního respiračního onemocnění.

Podle dnešní zprávy Krajské hygienické stanice Zlínského kraje došlo v osmém kalendářním týdnu letošního roku k poklesu hlášených akutních respiračních infekcí o 8,2 %, přičemž celková nemocnost dosáhla hodnoty 1578 nemocných na 100 000 obyvatel. U chřipkových onemocnění poklesla nemocnost ve Zlínském kraji o 37,3 %. V okrese Zlín je ovšem nemocnost stále vysoká a dosahuje stále epidemických hodnot, a to 2176 nemocných na 100 000 obyvatel.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky