Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Nemocnice Zlínského kraje ve svých areálech ruší připravované akce pro veřejnost

Preventivní, vzdělávací a náborové akce pro veřejnost, které chtěly nemocnice Zlínského kraje pořádat v nejbližší době ve svých areálech, se konat nebudou. Zdravotnická zařízení je odkládají nebo ruší v souvislosti s aktuálním výskytem onemocnění novým koronavirem v České republice. Vláda už od včerejšího večera zakázala všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Nemocnice odvolaly i akce pro méně lidí, cílem je chránit pacienty a zdravotníky a neohrožovat je případným zavlečením infekce do areálů zdravotnických zařízení.

„Musíme chránit naše hospitalizované pacienty i naše zdravotníky, snažíme se maximálně omezit všechna rizika. Proto jdeme v těchto opatřeních ještě dál a rušíme v nemocničních areálech i takové akce, kterých se účastní menší počet lidí. Týká se to i vzdělávacích akcí pro naše zaměstnance. Naší prioritou je poskytování zdravotní péče a na tuto oblast se musíme maximálně soustředit,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

V souvislosti s právě probíhající epidemií COVID-19 způsobenou novým koronavirem ruší Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a Uherskohradišťská nemocnice celkem pět akcí pro veřejnost. Ve čtvrtek 12. března se v Uherskohradišťské nemocnici neuskuteční tradiční preventivní akce u příležitosti Světového dne ledvin a ve zlínské nemocnici je ve stejném termínu zrušeno edukační setkání pacientů před operací kyčelního a kolenního kloubu.

Zrušeny jsou v obou nemocnicích i nejbližší termíny pravidelného semináře na téma Péče o nemocného v domácím prostředí, v Uherském Hradišti byl plánovaný na pátek 13. března a ve Zlíně pak o čtrnáct dní později, tedy na pátek 27. března. „Rozhodnutí zrušit náš seminář chápeme a respektujeme jej. Nyní zvážíme, zda nabídneme zájemcům nový termín,“ reagovala Kateřina Šmolková z nadačního fondu Zůstaneme doma, který ve spolupráci s nemocnicemi Zlínského kraje semináře pořádá.

Uherskohradišťská nemocnice musela zrušit i akci na nábor nových dárců krve, která měla proběhnout ve spolupráci s Korunkou Luhačovice už v pondělí 16. března. „Mrzí nás to, protože přípravám těchto akcí jsme my i naši partneři věnovali úsilí a čas, lidé už naše akce znají a těší se na ně. Navíc Korunka letos k odběru přilákala i legendy zlínského hokeje, což mohlo ještě zvýšit zájem dárců o účast na naší společné akci. Všem se omlouváme a věříme, že naše důvody chápou. Zároveň doufáme, že se situace brzy vrátí do normálu a že se budeme moci s našimi pacienty a dárci setkat na některé z dalších akcí,“ doplnil Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky