Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Nemocnice Zlínského kraje uspěly v hodnocení pacientů, zaměstnanců i v oblasti finančního zdraví

1.12.2020

Nemocnice založené Zlínským krajem uspěly v 15. ročníku tradičního celostátního srovnávacího průzkumu „Nejlepší nemocnice ČR 2020“, který realizuje společnost HealthCare Institute. V rámci regionu si nemocnice ve Zlíně, Vsetíně a Kroměříži rozdělily první příčky hned ve třech ze čtyř klíčových oblastí.

„Výsledky průzkumu nepřeceňujeme, nicméně určitě jde o důležitou zpětnou vazbu, kterou nám poskytují jak samotní pacienti, tak i zaměstnanci nemocnic a odborníci ve zdravotnictví. Detailní rozbor výsledků nám navíc pomáhá určit oblasti, na které se musíme v budoucnu více zaměřit. Nadále se ale chceme zlepšovat ve všech hodnocených parametrech,“ shrnul Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, která mezi hodnocenými subjekty v regionu zvítězila v kategorii Finanční zdraví nemocnic. 
 
Vsetínská nemocnice vyhrála v kategorii Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů. „Protože jsme od roku 2013 již šestkrát získali od hospitalizovaných pacientů nejlepší ocenění ve Zlínském kraji, očekávala jsem letošní výsledky velmi netrpělivě, ale i s mírnou dávkou nejistoty. Máme za sebou velmi náročný rok, kdy zdravotníci byli vytíženi vice než obvykle, pracovali ve větším stresu, v obavách o zdraví své i o zdraví svých blízkých, zažili spoustu změn v organizaci péče, v systému ochrany vlastního zdraví, ale i ochrany pacientů před možnou nákazou. Zkrátka byl to rok plný změn a neznámých situací. O to více si tohoto ocenění vážím a předávám všem zaměstnancům obrovské poděkování. Již sedmý diplom spokojenosti našich pacientů dokazuje, že nemocnice je jeden velký, zkušený a pozitivní tým, který se i ve špatných časech umí semknout, výborně se postarat o nemocné a společně plnit všechny náročné úkoly, které před námi letos stály. Pacientům samozřejmě děkuji za jejich hodnocení, je pro nás opět velkým závazkem, ale i velkou motivací do dalšího roku,“ konstatovala Věra Prousková, ředitelka Vsetínské nemocnice.

Kroměřížská nemocnice byla nejlepší v kategorii Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic. „Jde o skvělý výsledek. Naši zaměstnanci si zaslouží poděkování za to, jak práci pro naši nemocnici hodnotí. Jejich kladné hodnocení je zároveň pádnou odpovědí těm několika nespokojeným, kteří si na práci v Kroměřížské nemocnici stěžují, a také městu Kroměříž, pro které jsme významným zaměstnavatelem,“ prohlásil Petr Liškář, ředitel Kroměřížské nemocnice. 

Projekt „Nejlepší nemocnice ČR“ se letos uskutečnil už popatnácté. Více o výsledcích se lze dozvědět na webu projektu www.hc-institute.org. Další ročník bude probíhat v příštím roce opět od začátku února až do konce srpna. 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn