Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Nemocnice zlínského kraje jsou na koronavirus připraveny, odborníci radí nepanikařit

Nemocnice Zlínského kraje jsou na případné pacienty s podezřením na nákazu novým koronavirem připraveny. Zdravotníci v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži dostali instrukce, jak mají postupovat v případě, že by se v kterékoliv z nich objevil pacient s podezřením na toto onemocnění. Mají rovněž k dispozici ochranné pomůcky, jsou jimi vybaveny zejména pracoviště, kde je největší pravděpodobnost, že by mohlo ke kontaktu s takovýmto pacientem dojít, tedy zlínský urgentní příjem a akutní příjmy dalších třech nemocnic.

Zkouška připravenosti proběhla už na konci letošního ledna, kdy na plicní ambulanci v Kroměřížské nemocnici přišel muž s příznaky chřipkového onemocnění, který zároveň uvedl, že na konci prosince a na začátku ledna byl jako turista v Číně. Zdravotníci ihned udělali nezbytná opatření, vybavili se ochrannými pomůckami, pacientovi nasadili roušku a umístili jej do izolace. Po domluvě s hygieniky byl muž sanitkou zdravotnické záchranné služby transportován do Uherskohradišťské nemocnice na jediné lůžkové infekční oddělení ve Zlínském kraji, kde byl hospitalizován na samostatném pokoji v izolaci. Nákaza novým koronavirem se u něj naštěstí nepotvrdila.

Je namístě zdůraznit, že není dobré podléhat panice, a při podezření na onemocnění je určitě důlěžité omezit přímý kontakt s dalšími lidmi. Správný postup tedy není vydat se do čekárny praktického lékaře nebo do nemocničních ambulancí, kde by došlo ke kontaktu s dalšími osobami. Naši odborníci doporučují, aby lidé, kteří se vracejí z rizikových oblastí, sledovali čtrnáct dní od návratu svůj zdravotní stav. V případě příznaků onemocnění, jako jsou dýchací potíže, kašel a teplota, by pak měli nejprve telefonicky kontaktovat svého lékaře a sdělit mu svou cestovatelskou historii a poradit se o dalším postupu.

Základní informace o infekci COVID-19 a také o její léčbě a prevenci lze najít na stránkách Státního zdravotního ústavu pod odkazem www.szu.cz/tema/prevence/onemocneni-novym-koronavirem-2019-ncov.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky